kristina11
23.02.06,15:32
SZČO má obchodné záujmy v zahraničí. S nádejným obchodným partnerom si dohodne rokovanie na Slovensku, kúpi mu letenku, pošle mu ju kuriérom, zaplatí hotel..... Ale zo spolupráce nakoniec nič nie je, pretože sa nedohodnú.
Môže si dať letenku, poplatok za kuriéra, hotelový účet do nákladov? Ak áno, treba to vydokladovať napr. zápisom z rokovania (že vôbec išlo o obchodnú záležitosť a pod.).
Ďakujem.
Tweety
23.02.06,14:34
SZČO má obchodné záujmy v zahraničí. S nádejným obchodným partnerom si dohodne rokovanie na Slovensku, kúpi mu letenku, pošle mu ju kuriérom, zaplatí hotel..... Ale zo spolupráce nakoniec nič nie je, pretože sa nedohodnú.
Môže si dať letenku, poplatok za kuriéra, hotelový účet do nákladov? Ak áno, treba to vydokladovať napr. zápisom z rokovania (že vôbec išlo o obchodnú záležitosť a pod.).
Ďakujem.
Sú to všetko náklady(výdavky) neovplyvňujúce daň.:cool:
durisovad
23.02.06,16:21
Este by som podotkla, ze aj keby zo spoluprace "nieco bolo", aj tak by to neboli danove naklady, pretoze je to platba za iny subjekt.
Maria3
13.06.11,14:11
Dobrý deň,
v našom prípade konateľ zobral zo sebou obchodného partnera na konferenciu v Nemecku. Náklady hradí naša sro. Musím to teda rozdeliť - náklady na konateľa sú daňovým výdavkom a náklady na obch. partnera nedaňovým?
Za účať na konferencii prišli sro faktúry aj s nemeckou DPH, predpokladám, že za konateľa by som mohla žiadať o vrátenie DPH, ale faktúra síce obsahuje naše IČ DPH, ale neobsahuje IČO a podpis. Už mi ju posielali 2x a stále bez podpisu (mám obálku, lístky, mailovú komunikáciu) a už mi je trápne ich žiadať 3.x o doplnenie. Môžem vôbec s takouto faktúrou žiadať o vrátenie DPH z Nemecka? (Pritom išlo o obrovskú konferenciu, takže takéto faktúry išli do celého sveta...). Ďakujem za odpoveď.
Tweety
13.06.11,14:13
Dobrý deň,
v našom prípade konateľ zobral zo sebou obchodného partnera na konferenciu v Nemecku. Náklady hradí naša sro. Musím to teda rozdeliť - náklady na konateľa sú daňovým výdavkom a náklady na obch. partnera nedaňovým? Presne tak.
Za účať na konferencii prišli sro faktúry aj s nemeckou DPH, predpokladám, že za konateľa by som mohla žiadať o vrátenie DPH, ale faktúra síce obsahuje naše IČ DPH, ale neobsahuje IČO a podpis. Už mi ju posielali 2x a stále bez podpisu (mám obálku, lístky, mailovú komunikáciu) a už mi je trápne ich žiadať 3.x o doplnenie. Môžem vôbec s takouto faktúrou žiadať o vrátenie DPH z Nemecka? IČO dph s prefixom tam má byť. (Pritom išlo o obrovskú konferenciu, takže takéto faktúry išli do celého sveta...). Ďakujem za odpoveď.
V texte.
Maria3
13.06.11,14:15
IC DPH tam je, aj s prefixom, tak neviem.