binas
28.10.12,15:19
Dobrý deň,

som zamestnaný na trvalý pracovný pomer a mám záujem rozšíriť svoje pôsobenie aj mimo tejto práce a preto si chcem založiť živnosť a začať podnikať. Živnosť chcem vykonávať popri trvalému pracovnému úväzku.

Potreboval by som, ale poradiť ako je to s odvodmi a daňami v tomto prípade. Keďže zamestnávateľ za mňa odvádza všetky odvody a dane, tak ktoré odvody budem musieť navyše odvádzať zo živnosti?

Prípadne mi viete prosím poradiť, ako to optimalizovať, prípadne aj ako ušetriť fin.prostriedky?

Ďakujem
Ice dive
28.10.12,14:39
Dobrý deň,

som zamestnaný na trvalý pracovný pomer a mám záujem rozšíriť svoje pôsobenie aj mimo tejto práce a preto si chcem založiť živnosť a začať podnikať. Živnosť chcem vykonávať popri trvalému pracovnému úväzku.

Potreboval by som, ale poradiť ako je to s odvodmi a daňami v tomto prípade. Keďže zamestnávateľ za mňa odvádza všetky odvody a dane, tak ktoré odvody budem musieť navyše odvádzať zo živnosti?

Prípadne mi viete prosím poradiť, ako to optimalizovať, prípadne aj nejak ušetriť fin.prostriedky?

Ďakujem

použi vyhľadávanie je tu toho na túto tému popísaného už dosť... odvody v prvom roku nemusíš platiť žiadne, keďže si zamestnaný... avšak v ďalšom roku ak prekročíš určitú hranicu budeš musieť platiť minimálne odvody....