eman123
28.10.12,17:33
Nárok na odstupné a preradenie.

Chcem sa poradiť či som mala nárok na odstupné, keď riaditeľ školy vydal rozhodnutie
o organizačnej zmene s účinnosťou 1.7.2011 z dôvodu zníženia stavu zamestnancov v pracovnej pozícií majsterka odbor. výchovy odbor kozmetik, z dôvodu zníženia stavu prihlásených žiakov na tento odbor mám 28 roku a bola som zakladateľkou odboru a aj najstaršou.
V rámci ponukovej povinnosti mi ponúkol prácu z doby neurčitej na dobu určitú a to na zastupovanie na 1 rok počas materskej dovolenky zamestnankyne v pracovnej pozícií učiteľ odborných predmetov. Ja mám ukončené vzdelanie odbore kozmetik a Ing. učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy a bola som zaradená ako nekvalifikovaná učiteľka. Tým sa môj pracovný pomer z doby neurčitej zmenil na dobu určitú a v súčasnosti som nezamestnaná. Ak môžte poraďte.
ewita888
28.10.12,17:36
Ak si podpísala zmenu pracovnej zmluvy z doby neurčitej na dobu určitú, nemáš nárok na odstupné..
Ak by si podpísala preradenie na dobu určitú počas zastupovania, skončením tejto doby by si sa vrátila na pôvodnú pracovnú zmluvu na dobu neurčitú..