juza
23.02.06,15:51
Chcela by som vás požiadať o pomoc s problémom:
Od 1.2.2005 poberám starobný dôchodok, no ešte pracujem na plný úväzok a odvádzam preddavky na daň zo závislej činnosti. Okrem toho mám ďalšie príjmy od iných zamestnávateľov z lektorských a prednáškových služieb v sume asi 50 000,-Sk, z ktorých však neboli odvádzané preddavky na daň.
Za akú činnosť sú považované tieto príjmy: za príjmy zo závislej činnosti podľa §5, alebo za príjmy podľa §6, resp. §8 ?
Aký typ tlačív daňového priznania FO mám podať? "A", alebo "B".
Ak je to "B", tak do akej tabuľky a riadku daňového priznania mám uviesť príjmy z lektorských a prednáškových služieb?
Ďakujem.
liba2
23.02.06,22:45
Chcela by som vás požiadať o pomoc s problémom:
Od 1.2.2005 poberám starobný dôchodok, no ešte pracujem na plný úväzok a odvádzam preddavky na daň zo závislej činnosti.
Okrem toho mám ďalšie príjmy od iných zamestnávateľov z lektorských a prednáškových služieb v sume asi 50 000,-Sk, z ktorých však neboli odvádzané preddavky na daň.
Za akú činnosť sú považované tieto príjmy: za príjmy zo závislej činnosti podľa §5, alebo za príjmy podľa §6, resp. §8 ?
Aký typ tlačív daňového priznania FO mám podať? "A", alebo "B".
Ak je to "B", tak do akej tabuľky a riadku daňového priznania mám uviesť príjmy z lektorských a prednáškových služieb?
Ďakujem.Podľa akej zmluvy vám boli tieto príjmy vyplácané? o aký zmluvný vzťah išlo ?
juza
24.02.06,14:08
Príjmy mi boli vyplácané podľa zmluvy o poskytovaní lektorských a prednáškových služieb uzavretej na základe použitia § 262 Obchodného zákonníka
juza
26.02.06,08:58
Nájde sa niekto kto na tútú otázku dokáže odpovedať?
Jarino
26.02.06,10:48
Podľa mňa ide o príjmy z § 6 ods. 2 písm. b), alebo § 6 ods. 2 písm. a).
Daňové priznanie typ B.
Jozef Mihál
26.02.06,16:52
Na položenú otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Najbližšie k "pravde" je § 6 ods.2 písm.b).