catania
29.10.12,03:34
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o vyjadrenie k nasledovným otázkam:
1. Chcela by som začať prevádzkovať činnosť sprostredkovateľa poistenia, úverov a leasingu. Preto by som sa chcela spýtať, či podľa par. 6 ods. 2 pís d) Zákona o dani z príjmov môžem vykonávať aj sprostredkovanie úverov a leasingu, alebo iba poistenia.
2. aký je rozdiel medzi sprostredkovaním na základe mandátnej zmluvy podľa par. 6 ods.2písd) a sprostredkovaním v rozsahu voľnej živnosti na základe živnostenského listu?
3. Môžem pri sprostredkovaní podľa par. 6 ods. 2 pís d) viesť jednoduché alebo podvojné účtovníctvo resp. uznávať si paušálne výdaje vo výške 40%?
4. Môžem si pri sprostredkovaní podľa par. 6 ods. 2 pís d) dať do nákladov telefón, ak nie je vedený na firmu, resp. IČO, software na vedenie účtovníctva ak som vlastníčkou licencie, ekonomickú literatúru týkajúcu sa účtovníctva? Za akých podmienok si môžem dať do nákladov PHM za používanie vozidla? Treba byť registrovaný aj na cestnú daň?
5. V prípade, ak si môžem uplatniť náklady na PHM a vozidlo je používané aj na súkromné účely , uplatním si napr. paušálne 80%... ako mám rozlíšiť používanie na súkromné účely a podnikanie? Mám si to upraviť internou smernicou v akom pomere ako využívam vozidlo?
Ďakujem Vám za rady a pomoc.