siburnik
29.10.12,10:22
Ahojte,
zalozil som novu s.r.o., uz je v OR ale este nemam pridelene DIC, len ICO.

Mozem uz vystavovat faktury len s ICO?

dakujem
JAJA11
29.10.12,09:29
Ahojte,
zalozil som novu s.r.o., uz je v OR ale este nemam pridelene DIC, len ICO.

Mozem uz vystavovat faktury len s ICO?

dakujem

DIČ býva vydané obratom, podľa mňa je lepšie si ho ísť urýchlene zadovážiť :o
skaspa
29.10.12,10:20
Ahojte,
zalozil som novu s.r.o., uz je v OR ale este nemam pridelene DIC, len ICO.

Mozem uz vystavovat faktury len s ICO?

dakujem
kľudne môžeš vystavovať faktúry aj bez DIČ
siburnik
29.10.12,10:35
oks :) chcem prejst zo zivnosti na s.r.o. preto som ju zakladal. tam som platcom dph tak to chcem len preklopit na s.r.o. a rad by som uz vykazoval daku cinnost

snad nebude problem
azla
29.10.12,11:41
... iba na doplnenie ku identifikácii podnikateľa


Do 31.12.2011 uvádzať povinne DIČ ukladal Zákon o práve daní a poplatkov

Podľa odseku 11 § 31 Zákona o správe daní a poplatkov je daňový subjekt povinný pridelené DIČ uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. V tejto súvislosti je potrebné podotknúť, že zo zákona vypadol zaužívaný pojem „daňový doklad“. Zároveň bolo do ustanovenia odseku 11 doplnené, že v prípade, že sa daňový subjekt stane platiteľom DPH, na dokladoch je povinný uvádzať iba IČ DPH. Z uvedeného vyplýva, že na vystavovaných dokladoch povinne uvádzajú DIČ iba podnikatelia, ktorí nie sú registrovaní ako platitelia dane z pridanej hodnoty.

Niektoré náležitosti na dokladoch ukladá aj Obchodný zákonník.

Obchodný zákonník zakotvuje povinnosť každého podnikateľa uvádzať na svojich obchodných listoch a objednávkach, teda aj na faktúre, svoje identifikačné údaje.
Bez ohľadu nato, či sú obchodné dokumenty vystavené písomne alebo elektronicky, identifikačné údaje je potrebné uviesť v nasledovnom rozsahu:
obchodné meno,
sídlo alebo miesto podnikania,
právnu formu právnickej osoby,
identifikačné číslo (ak bolo pridelené), a
prípadne aj označenie registra (obchodný register alebo iná evidencia podnikateľov) v ktorom je podnikateľ zapísaný a číslo zápisu. Ak sa podnikateľ rozhodne uvádzať na obchodných dokumentoch aj výšku svojho základného imania, je povinný uviesť aj rozsah jeho splatenia.


Ďalej sa odporúča identifikovať podnikateľa aj daňovým identifikačným číslom, aj keď nový daňový poriadok, ktorý nahradil zákon o správe daní a poplatkov, už nepredpisuje povinnosť uvádzať tento údaj na všetkých vydávaných dokladoch.