Cmarková Katarína
29.10.12,12:49
Dobry den,

viete mi, prosim, poradit - je mozne zmenit adresu pocas PN, ktora trva 10 dni?
Doktorka manželovi povedala, ze to nie je mozne, ze sa to robi iba v pripade dlhodobej PN-ky.
Mne sa jej postup nepaci, pretoze manzel bol u nej minuly tyzden z dovodu choroby - dala mu antibiotika ale PN mu nevypisala (ze mu ju netreba, pokial nema horucku).
Takze musel ist do prace. Cez vikend mu teplota, samozrejme, vystupila, takze dnes ju navstivil opat a ona mu PN sice vypisala, ale kedze bude mat pani doktorka dovolenku kvoli novembrovym sviatocnym dnom, vypisala mu ju az do buducej stredy.(co je 10 dni a on ma lieky uz iba na najblizsie 3 dni)
My musime najblizsiu nedelu a pondelok odcestovat do rodneho mesta (co mame naplanovane uz vyse mesiaca) a z toho dovodu som chcela aby mal pobyt na PN prehlaseny, co vsak doktorka povedala, ze sa neda. Mne sa jej pristup nepaci, pretoze kvoli nej sa manzelova choroba prehupla az do stavu horucok. Keby bol lezal doma hned od zaciatku ako mal lieky, nemuselo to takto skoncit. PN-ka by mu skoncila v zavere tohto tyzdna a nic by sa neskomplikovalo.
Je niekde v zakone uvadzana doba trvania PN, pri ktorej je mozne menit adresu pobytu? Ma doktorka pravdu, alebo sa jej iba nechce vybavovat formality?
dakujem
ivka70
29.10.12,11:59
Tak nech si manzel da ukoncit PNku k piatku na vlastnu ziadost a cez vikend mozete cestovat.
Najskor nadavas na lekarku, ze necha muza ist do prace s liekmi a potom mu neumoznis dodrzat liecebny rezim, lebo vy uz mate mesiac planovanu cestu do rodneho mesta.
To, ze manzel nema lieky neznamena, ze sa uz nemusi liecit. Silne ATB posobia este par dni po dobrati poslednej tabletky.
A cestovanie na hroby nie je zmena pobytu pocas PN.
BXLmiami
29.10.12,12:23
Tak toto sa nedá ani komentovať.Tak je chorý alebo nie je.Ak môže v tejto pľušti a zime cestovať po hroboch,tak to s tou chorobou asi také žhavé nebude.Ale ako nápad dobré...budem PN a pekne si obcestujem hroby.
Cmarková Katarína
29.10.12,12:54
Rada by som si prečitala aj nejaky konštruktívny komentár k teme - ak ho niekto ma. Ak teda nemáte konkrétnu odpoveď na konkrétne položenú otázku, prosim, nevyjadrujte sa a neoberajte o čas mňa ani seba.
Napriek všetkemu by som vyššie komentujúcim, ktorých ukrutne svrbel jazyk, odkazala, ze sa nechystame na žiadne hroby, na žiadnu návštevu, na žiadny vylet.
Potrebujem si ja osobne vybavit jednu sukromnu vec, kvoli ktorej musim cestovat.
Co sa tyka dodrzania liečebného režimu - pani doktorka za liečebný režim považovala antibiotika v kombinácii s plným úväzkom. A toto ja za liečbu nepovažujem. Vy ano?
ivka70
29.10.12,13:22
Este raz, konstruktivny navrh, nech muz zajde za lekarkou a da si PN ukoncit v piatok.
Na vlastnu ziadost, to mal urobit hned, ak chce v nedelu cestovat. Kamkolvek, sukromne.

Liecbu neposudzujem, nie som lekar.
Ak nie je manzel s lekarom spokojny, moze ho zmenit. Ma na to pravo zo zakona.

A vdaka za neuzitocne, keby si citala pozorne, hned na zaciatku odpovede si mala konstruktivny komentar. :)
Pepa
29.10.12,13:40
Dobry den,

viete mi, prosim, poradit - je mozne zmenit adresu pocas PN, ktora trva 10 dni?
Doktorka manželovi povedala, ze to nie je mozne, ze sa to robi iba v pripade dlhodobej PN-ky.
Mne sa jej postup nepaci, pretoze manzel bol u nej minuly tyzden z dovodu choroby - dala mu antibiotika ale PN mu nevypisala (ze mu ju netreba, pokial nema horucku).
Takze musel ist do prace. Cez vikend mu teplota, samozrejme, vystupila, takze dnes ju navstivil opat a ona mu PN sice vypisala, ale kedze bude mat pani doktorka dovolenku kvoli novembrovym sviatocnym dnom, vypisala mu ju az do buducej stredy.(co je 10 dni a on ma lieky uz iba na najblizsie 3 dni)
My musime najblizsiu nedelu a pondelok odcestovat do rodneho mesta (co mame naplanovane uz vyse mesiaca) a z toho dovodu som chcela aby mal pobyt na PN prehlaseny, co vsak doktorka povedala, ze sa neda. Mne sa jej pristup nepaci, pretoze kvoli nej sa manzelova choroba prehupla az do stavu horucok. Keby bol lezal doma hned od zaciatku ako mal lieky, nemuselo to takto skoncit. PN-ka by mu skoncila v zavere tohto tyzdna a nic by sa neskomplikovalo.
Je niekde v zakone uvadzana doba trvania PN, pri ktorej je mozne menit adresu pobytu? Ma doktorka pravdu, alebo sa jej iba nechce vybavovat formality?
dakujem

Poistenec je povinný do ôsmich dní oznámiť organizačnej zložke SP o.i. aj zmenu adresy na ktorej sa zdržiava. Oznámenie môžeš poslať poštou a za splnenie lehoty sa považuje odoslanie oznámenia poštou (čiže pečiatka pošty).
Cmarková Katarína
29.10.12,13:42
Ďakujem. A šlo to aj bez tých blbých rečí za tou spomínanou prvou vetou...
Pepa
29.10.12,13:52
Ďakujem. A šlo to aj bez tých blbých rečí za tou spomínanou prvou vetou...
Doporučujem oznámiť lekárke zmenu miesta na ktorom sa bude zdržiavať, zamestnanec SP poverený vykonávaním kontroly liečebného režimu totiž v prípade, že poistenca nenájde na adrese uvedenej na "kladenke" v prvom rade kontaktuje ošetrujúceho lekára.