nefhi
29.10.12,14:18
Dobry den, chcem sa informovat, ide o moju prvu vypoved, kopa nazorov - v hlave gulas.
Chcem dat vypoved vo firme, v ktorej pracujem viac ako rok na TPP. Od januara mam moznu pracu inde. A neviem ako je to s vypovednou dobou, pretoze kolegyne ma informuju, ze ak chcem odist, mam pocitat s tym, ze vypoved bude asi dohodou. To znamena, ze ak sa dohodneme na konkr.dni kedy koncim, tak zamestnavatel mi uz nevyplati nic? Ziadna dvojmesacna vypovedna?
Pretoze sa neviem zariadit, ak dam vypoved koncom oktobra, tak budem zrejme 3 mesiace bez prijmu :confused:
Poradte prosim :mee: ci sa s tym da nejako mudro vybabrat ;)
ewita888
29.10.12,13:24
Výpoveď treba doručiť zamestnávateľovi do konca tohto mesiaca, od 1.11. začne plynúť dvojmesačná výpovedná doba, počas ktorej budeš normálne pracovať.. 31.12. ti skončí pracovný pomer..
ivka70
29.10.12,13:27
Podla zakona das riadnu vypoved, ktoru dorucis zamestnavatelovi do konca oktobra (das si podpisat prevzatie).
Vypovedna doba bude plynut od 1.11. do 31.12. 2012, takze k 1.1.2013 si pravne volna a mozes nastupit k novemu zamestnavatelovi.
Pocas vypovednej doby riadne pracujes, ci cerpas dovolenku.

Vypoved dohodou neexistuje, kolegyne nepocuvaj.
Dohoda o ukonceni prac. pomeru by bola vtedy, ak by si chcela odist skor ako s 2 mesacnou VD, co v tvojom pripade neplati. S dohodou musi zamestnavatel suhlasit, vypoved je jednostranna, tu len prebera, nevyjadruje k nej suhlas.
nefhi
29.10.12,17:25
Dakujem krasne :) Takze davam zajtra vypoved :))) pekny vecer prajem
nefhi
29.10.12,17:25
dakujem krasne za odpoved :) pomohlo