rudyAa1
29.10.12,17:01
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť, aby ste mi poradili do akej mzdovej tarify a triedy patrím. Pracujem ako účtovník v materskej škole /zriaďovateľ je obec/, mám vysokú školu ukončenú Mgr. - Univerzita Komenského v BA, prax zhruba 8 rokov, predtým som pracoval Obecný úrad..., je to možné, že sa mi vôbec neuznala prax v tejto výške a takisto vôbec vysoká škola? a že robím všetko čo sa týka účtovníctva a ďalšie veci ako je zverejňovanie, administratíva, vybavovanie e-mailov, telefonátov atď. ale pracujem na polovičný úväzok 0,50. Prosím Vás poraďte mi, neviem už kde sa mám obrátiť. ďakujem pekne za Vašu odpoveď
Sabadka
29.10.12,16:18
8 platová trieda, platový stupeň podľa započítanej praxe. Prax ti uznať mali, ak si robil v tom istom obore aj na obecnom úrade, pokiaľ nemáš VŠ ekonomického smeru, tak ti vysokoškolské vzdelanie uznať nemusia. A že robíš všetko?..... - toto je realita slovenského školstva. Zaraďovanie zamestnanca do platových tried sa robí podľa katalógu pracovných činností a ten bol upravovaný naposledy za čias Márie -Terézie a Jožka II. :) - od vtedy nič. To že sa legaslitíva mení častejšie ako špinavé ponožky a ty tie zmeny musíš sledovať a študovať (samozrejme, že vo svojom voľnom čase), aby si si vedel správne robiť svoju robotu a načas, tak to máš ako "benefit" ku svojej práci:)

Pikoška na záver - nauč sa nevnímať poznámky typu - a ty prečo chodíš do práce, keď sú prázdniny :)