rudyAa1
29.10.12,19:28
ďakujem pekne za info, veľmi si to vážim, že ste odpísali, tak bližšie špecifikujem:
zamestnanie od r.2005 - fakturant vo firme - 16 mesiacov
- fakturant, účtovníctvo - 6 mesiacov
- od 1.5.2008 obecný úrad / 54 mesiacov/ oblasť sociálna, školstvo, byty
a od 1.8.2011 pracujem na polovičný v materskej škole - účtovníctvo a na obecnom úrade
ale chcem sa opýtať o mzdové zaradenie v materskej škole? mám ukončené VŠ
Bc. - vyštudované Vysoká škola ekonómie a manažmentu VS v BA
mgr. - Univerzita Komenského v BA, Vysoká škola ekonómie a managementu
bolo mi povedané, že nie je to ekonomická škola, tak potom aká to je? je možné, že môj plat je cca
4 692 ešte v Sk a čistého? som zaradený do 8. tarifnej triedy a myslím, že 2. alebo 3. stupeň a pracovnú zmluvu mám spísanú, že mám ukončenú úplné stredné odborné vzdelanie a mám zaradenie ako 01.08.02 Komplexné zabezpečovanie účtovníckych agend, prosím vyzná sa v tom niekto? môže mi niekto poslať tú tabuľku, kde som vlastne zaradený?ďakujem pekne za odpoveď
ďakujem
tictac7
29.10.12,18:34
toto máš troška mimo. Príspevok si skopíruj (alebo prepíš) a pridaj ho do pôvodnej témy....
tictac7
29.10.12,18:42
...som si pozrela aj Tvoj pôvodný príspevok, tak Ti odpoviem asi takto:
1. 8. platová trieda podľa druhu vykonávanej práce je O.K. (hlavná náplň je účtovníctvo)
2. 3. stupeň, vzhľadom na prax je tiež O.K.
3. či je adekvátny plat v čistom, ešte k tomu uvedený v SKK - nehnevaj sa na mňa, si účtovník - 4. rok už žijeme inou menou a čistý príjem ovplyvňuje viac ako dosť faktorov na to, aby som si to teraz počítala na hrubú mzdu a prerátavala na €....
4. tabuľku, kde si vlastne zaradený si pozrieš aj na nete - nepovedz mi, že nevieš vyhľadávať (v dekréte máš napísaný zákon, prílohou zákona je tabuľka....
rudyAa1
30.10.12,05:21
ďakujem pekne za odpoveď, mne sa to stále lepšie prepočítava na Sk ale tak v € je to 155 € a často aj menej a je možné, že z vyše 6 rokov praxe mám uznané 2 roky?

ďakujem pekne aj za upozornenie
Sabadka
30.10.12,09:59
Pozerám, že svoju otázku len ináč štylizovanú si zadal aj inde.

Takže z tejto tvojej info počítam že máš cca 2 roky praxe, 8 PT ako píše tictac7 je podľa katalógu pracovných činností OK, Ak zoberiem do úvahy 2 roky započítanej praxe - to je 1 platový stupeň, kde je platová tarifa 369 € na celý úväzok.

Čo sa týka uznanej praxe - píšeš 16 mesiacov fakturant a 6 mesiacov fakturant a účtovník to je dokopy 22 mesiacov. Ostatných 545 mesiacov si robil v úplne inom odbore ako je účtovníctvo, takže predpokladám, že zamestnávateľ postupoval podľa zákona 553/2003 a je na ňom či ti uzná prax v inom odbore v celej výške, vo výške 1/3, vo výške 2/3 alebo vôbec. Je to na ňom. Podľa toho čo píšeš, zamestnávateľ usúdil, že z tých 54 mesiacov neuzná nič. Zákon neporušil.

Momentálne platné mzdové tabuľky nájdeš v nariadenbí vlády č. 578/2009 - príloha č. 1.

To že ti neuznal vysokú školu - nemusel - miesto účtovníka je tabuľkové miesto s 8PT, kde postačuje aj úplné stredoškolské vzdelanie - že ty máš VŠ vzdelanie je OK - ale zamestnávateľ ti ju uznať nemusí.
rudyAa1
30.10.12,11:16
ďakujem pekne za všetky odpovede