sajka18
29.10.12,22:07
Zdravím vás priatelia.
Som tu zase s prosbou o radu. Ešte som nikdy netelefonovala cez skype a chcem začať s príbuznou v Anglicku. Zatiaľ som sa dostala sem:
- mám už vytvorené konto, aj príbuznú už mám pridanú v kontaktoch. Ona si teraz asi nájde odomňa automatickú správu, ktorú som jej poslala pri pridávaní kontaktov. Potrebujem asi mikrofón??? Slúchadlá aj reproduktory mám. O kameru veľmi nestojím, ale nevylučujem ani tú. Ako sa pridáva ten mikrofón. Kam ho mám zapichnúť (mám PC). Treba ho aj nejako "zoznámiť" s PC? (pridanie hardware). Ako sa postupuje pri prvom telefonovaní? A možno mi poradíte aj to na čo sa nepýtam, lebo to nepoznám. Tak prosím po l o p a t e.
Ďakujem
Dubak2000
29.10.12,22:40
mikrofon urcite treba. Na klasickom PC bude v zadu moznost pripojenia, obvyke je niekolko podobnych konektorov vedla seba. Jeden je na reproduktor, dalsi na miktŕofon. Mavaju aj oznacenie farbou a casto aj farba konektoru mikrofonu je rovnaka takze staci pripojit podla farby. Ci sa pouziju reprodutory alebo sluchadla je v podstate jedno.
Potvrdenie druhej strany nie je na hovor nutne (aspon predpokladam), staci zahajit hovor a druha strana ho prijme. To potvrdenie je treba na to aby clovek videl ci druha strana ma zapnuty pocitac a je na prijme. Na skype sa da aj dopisovat = textovy rozhovor. po pripojeni mikrofonu predpokladam ze nie je potrebne nastavenie. Standardne ma skype medzi kontaktami jeden skusobny. tam si clovek zavola a ozve sa mu odkazovac kde sa nieco nahovori a potom to skype prehra. Je to na overenie ze mikrofon a reproduktor funguju ok. Snad tolko pre zaciatok...
KoxXxo
30.10.12,02:54
Klasický PC bude mať možnosť pripojenia možno aj vpredu.
deane7
30.10.12,05:11
Aj kamery už mávajú v sebe mikrofón. V programe skype
Nástroje>nastavenia>zvukové zariadenia>zaškrtneš automatické nastavenie
Najlepšie použiť sluchátka s mikrofónom ak chceš používať sluchátka. Ak používaš napr. reproduktory v monitore tak treba zvuk nedať naplno a mikrofón radšej ďalej od nich aby nenastávala spätná väzba. Ale na to prídeš. Po zastrčení mikrofónu do oranžového konektoru Ti možno vyskočí tabuľka kde budeš mať obrázok Tvojich konektorov a ten do ktorého si mikrofón strčila bude svietiť, iba potvrdíš. Nič zložité.
sajka18
30.10.12,12:44
Veľmi pekne ďakujem za rady a ešte prosím vás, telefonický hovor mi odoberá Mb? Mám totiž obmedzený počet dát na mesiac 6 Gb. Ďakujem
KoxXxo
30.10.12,12:55
Odoberá, ale málinko.
misoft
30.10.12,15:47
Mikrofón ide v zásade (ak máš klasický PC) do ružového konektora! Slúchadlá/repráčiky do zeleného konektora!

Hovor cez Skype - je satarmo :D - "odber" dát rádovo kB - pri klasickom hovore. Pri video hovore je to pár MB.

121894
sajka18
30.10.12,20:25
Vy ste super ľudia! Strašne pekne vám všetkým ďakujem za vzácne rady no a Misoft s tým nákresom to je super. Ešte kúpim ten mikrofón a dám vám vedieť ako mi to ide. Nech sa vám všetkým darí, ste fajn.