Santana72
30.10.12,07:32
S manzelom uz nemame okrem deti nic spolocne a preto chcem podat ziadost o rozvod. Chcela by som sa spytat ako vlastne rozvod a veci okolo neho prebiehaju. Rozvedu nas autamaticky alebo budeme musiet ist do nejakej poradne. Manzel totiz nechce suhlasit s rozvodom, kym nenavstivime poradnu a neskusime to riesit takto, Ja vsak uz zaujem namam, neverim ze sa nieco zmeni. Manzel sice nepije, ne hra a pod ale uz k nemu nic necitim a nevidim ine riesenie len rozvod.
Okrem toho manzel ma velky dlhy zo zivnosti, ktore splaca exekutorom. Maju tieto dlhy nejaky vplyv po rozvode na mna aj ked vznikli z jeho zivnosti? Je to socialka, zdravotna a pod. A ak by sa s nim nieco stalo dedime tieto jeho dlhy my, tada ja a deti? Budeme ich musiet splacat namiesto neho? Dakujem. Sona
Xanti
30.10.12,06:40
Treba trošku pogoogliť, je veľa stránok, ktoré opisujú čo ako všetko s rozvodom a nájdeš tam aj návrhy vzory . http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/tag/rozvod/

A aj ked navštíviš poradňu tak to neznamená, že ťa tam budú presviedčať o tom aby si sa nerozviedla. Skôr ti to pomôže ujasniť si vzťahy. Mimochodom, aj psycholog z poradne môže napísať vyjadrenie na súd, kt. Ti môže pomôcť k rýchlejšiemu rozvodu.

A ak by sa niečo stalo, tak samozrejme dlhy pred rozvodom dedíš ty aj deti. Po rozvode dedia deti po manželovi, ak sa nevzdajú dedičstva.