hustakova.v
30.10.12,07:33
Dobrý deň, moja mama pracuje v upratovacej firme, ktorá mala zmluvu s veľkým podnikom, a tam upratujú, čiže tam sú pridelení. Lenže ten podnik upratovacej firme zatiaľ nepredlžil zmluvu. A teraz upratovacia firma chce od svojich zamestnancov aby podpísali dodatok k pracovnej zmluve, ktorým sa zmení pracovná zmluva z doby neurčitej na dobu určitú. A ked nepodpíšu tak im hrozia výpoveďami. Môžu niečo také spraviť? dúfam že som vám to dobre vysvetlila. Firma im dala čas 3 dni na podpis.
veronikasad
30.10.12,06:40
Podpisom zmeny prac.zmluvy z doby neurčitej na dobu určitú sa mama zbaví nároku na odstupné. Ak jej do konca tohto mesiaca doručia výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b), aby jej vznikol nárok na odstupné musí požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby, t.j. do 31.10.2012. Stačí napísať na kopiu výpovede od zamestnávatela "Žiadam o skončenie prac.pomeru pred začiatkom plynutia výpovednej doby" + dátum a podpis.
hustakova.v
30.10.12,08:11
Ale ona to nechce podpísať, môžu niečo také spraviť?a ked nepodpíšu môžu im dať výpoveď?
veronikasad
30.10.12,08:13
Ale ona to nechce podpísať, môžu niečo také spraviť?a ked nepodpíšu môžu im dať výpoveď?
Môžu jej dať výpoveď z organizačných dôvodov. Vtedy postupuje tak, ako som napísala v predch.príspevku.
ivka70
30.10.12,08:15
Ale ona to nechce podpísať, môžu niečo také spraviť?a ked nepodpíšu môžu im dať výpoveď?

Nemusia nic take podpisat.
Firma im sice moze zrusit pracovne miesta a z toho dovodu dat vypoved, ale musi tie miesta naozaj zrusit.
Lenze to moze urobit aj ked podpisu dobu urcitu.

Kazdopadne na vypoved musi mat zamestnavatel zakonny dovod.
veronikasad
30.10.12,08:17
Nemusia nic take podpisat.
Firma im sice moze zrusit pracovne miesta a z toho dovodu dat vypoved, ale musi tie miesta naozaj zrusit.
Lenze to moze urobit aj ked podpisu dobu urcitu.

Kazdopadne na vypoved musi mat zamestnavatel zakonny dovod.
ivka, dôvod na výpoveď má - pozri prvý príspevok
hustakova.v
30.10.12,08:48
Takže ked to nepodpíšu môžu im dať výpovede, ale len z organizačných dôvodov?
Ferdosondo
30.10.12,08:59
Určite by som to nepodpisoval.
Firma ich tak, či tak chce prepustiť,to je jasné,lebo nemá zákazky. Toto je len finta, ako obabrať upratovačky o to čo im patrí, teda odstupné. Práveže tie ktoré pdpíšu na dobu určitú, budú prvé, ktoré pôjdu preč. Ak ostanú, tak ostanú len tie čo majú zmluvu na dobu neurčitú, lebo prepustiť ich, je pre zamestnávateľa drahšie.