OCHJOJ
30.10.12,09:42
Dobry den poradaci,

momentalne mi konci RD a mala by som nastupit do zamestnania v novembri. Ale zamestnavatel sa ma snazi vystvat z prace lebo mi nechce dat odstupne kedze mi povedal ze nema pre mna zamestnanie a moje miesto je obsadene.

Ja som sa snazila s nim ukoncit PP dohodou ze som vedela ze odstupne mi nebude chciet dat s tym zeby mi dal vyssi zaklad na par dni (co nie je nic protizakonne) aby mi mali z coho vyrat podporu v nezamestnanaosti lebo takto by som dostala len tu najnizsiu podporu. Ale on si to zrejme nespravne vysvetlil a oznacil ma za podvodnicku. :mad:a vyhraza sa mi trestnym oznamenim. Proste snazi sa ma zastrasit s tym ze cuvnem a sama dam vypoved okamzite zo strany zamestnanca. Len tym padom stratim narok na podporu resp. dostanem minimum.

napisal mi mail dost arogantnym sposobom ze mi da vypoved s vypovednou dobou 2 mesiace a nahradnu pracu na toto obdobie. Viem ze ak to nebude adekvatna praca mozem odmietnut ale nechce sa mi s nim natahovat. Tak rozmyslam ze tuto dohodu podpisem.
Po uplynuti tejto doby budem mat narok na podporu v nezamedstnanosti % z brutto mzdy pocas tohoto obdobia?

A ak jeho spravanie bude pre mna psychicky neunosne a rozhodnem sa aj napreik plynutiu vypovede ukoncit pomer hned zo strany zamestnanca po par dnoch aj napriek tomu ze mi bude uz plynut vypovedna lehota z coho sa mi bude ratat podpora?

Popripade ak by som chcela konzultovat svoj problem s kompetentnymi osobami ktore by mi vedeli poradit na koho sa mozem obratit na UP alebo na Soc. poi.?

Dakujem za info.