miki321
30.10.12,10:06
Sme s.r.o. registrovana na slovensku a platcovia DPH, planujeme nakupit tovar z PL doviest ho na slovensko a nasledne rozpredat naspät do PL. Chcem sa opytat ci nakup je samozdanenie / cize dph je na vstupe aj na vystupe- v danovom priznani DPH/ a pri predaji do PL ci mam fakturu vystavit s DPH. Dakujem krasne Pekny den
účtovníčka_prešov
30.10.12,11:44
uvádzajte vo faktúrach poľské IČ DPH aj svoje, faktúry budú bez DPH a nákup bude podliehať samozdaneniu.. Aj vy by ste mali nakupovať od platcu bez dane.
JAJA11
30.10.12,11:54
Sme s.r.o. registrovana na slovensku a platcovia DPH, planujeme nakupit tovar z PL doviest ho na slovensko a nasledne rozpredat naspät do PL. Chcem sa opytat ci nakup je samozdanenie / cize dph je na vstupe aj na vystupe- v danovom priznani DPH/ a pri predaji do PL ci mam fakturu vystavit s DPH. Dakujem krasne Pekny den

ak nakupujete od platcu DPH, tak vám tovar predá bez DPH, samozdaníte ho. Tovar, ktorý vyveziete musíte rozlíšiť, či ho predávate platcovi DPH, alebo neplatcovi, podľa toho budú faktúry bez DPH (platca DPH) alebo s DPH (neplatci DPH). Treba si dať pozor na doklady pri predaji, aby ste vedeli jednoznačne preukázať, že bol tovar vyvezený zo Slovenska.
a_je_to
30.10.12,12:03
Ak doveziete vagón posypovej soli, pobalíte ju do kilových sáčkov s etiketou Wyrobieno v EU a vyveziete späť do Poľska, tak :

nákup soli bude bez poľskej DPH a do priznania sa prepočíta kurzom vyhláseným pred dňom vyhotovenia faktúry, alebo pred 15 dňom po skončení mesiaca /detaily pozri v § 26 ZoDPH/ a samozdaní.
Predaj soli do PL bude tak isto bez DPH /pozri § 43/
Ak nájdete tovar, ktorý kúpite v Poľsku a späť predáte ... a ešte aj na tom zarobíte, tak máte moje obrovské uznanie, klobúk dolu. Vlani som ukončil účtovníctvo živnostníkovi, okolo dovozu z Poľska, ktoré som 3 roky viedol a stále bolo v hlbšej strate. Dalo sa odtiaľ voziť lacnejšie, ale ekonomické by to bolo tak pri stovkách ton, ktoré by ale nemal kto kúpiť.
miki321
31.10.12,06:13
Dakujem pekne. Este by som sa chcel opytat ci tovar musi opustit uzemie polska a nasledne ho tam vyveziem, alebo to mozem z velkoskladu PL dodat priamo odberatelovi v PL a bude sa to uctovat rovnako. Este raz dakujem a prajem pekny den.
JAJA11
31.10.12,06:24
Dakujem pekne. Este by som sa chcel opytat ci tovar musi opustit uzemie polska a nasledne ho tam vyveziem, alebo to mozem z velkoskladu PL dodat priamo odberatelovi v PL a bude sa to uctovat rovnako. Este raz dakujem a prajem pekny den.

Pokiaľ tovar neopustí územie Poľska, musí sa faktúra vystaviť s poľskou DPH a aj vy musíte predávať s Poľskou DPH, t.j. musíte sa registrovať v PL za platcu DPH....:o
miki321
02.11.12,05:47
Dakujem Vam a prajem pekny den nech sa dari
účtovníčka_prešov
02.11.12,13:52
ja by som ešte doplnila, že ak fakturujete do zahraničia treba podávať súhrnné výkazy k DPH a po prekročení hranice pre vývoz alebo dovoz hlásenie INTRASTAT na štatistický ústav.
miki321
05.11.12,06:11
dakujem pekne