troll
30.10.12,11:32
Dospel som k rozhodnutiu pustiť sa do podnikania a keďže každý by mal skúsiť v prvom rade to, v čom sa vyzná, tak ako prvý nápad mi vyšlo spracovanie dát (tabuľky, surové dáta a pod.), tvorba rôznych analýz a takisto vytváranie databázových aplikácií (napr. v prostredí MS Access a pod.) a veci s tým súvisiace.
Problém je priamo v základe - neviem, kto by odo mňa takéto služby potreboval. Nechcem konkrétne tipy na kontakty ani nič také, skôr by som rád poznal Váš názor. Moja otázka znie: Má niečo podobné podľa vás zmysel? Koho (aké podniky, organizácie) osloviť s takouto ponukou?
Rád prijmem každú radu, kritiku, proste hocijakú reakciu (pokojne aj takú, že je to somarina a mám radšej vymyslieť niečo užitočnejšie :))
jarjav
30.10.12,20:12
skus EDI komunikacie, elektronicka vymena faktur, toto o par rokov bude ficat, treba chytit spravnu vlnu
troll
01.11.12,08:11
Vďaka za reakciu a hlavne za tip, ale toto je trochu mimo toho, čo som myslel. EDI a elektronická výmena faktúr si vyžaduje podľa mňa štandardný "robustný" softvérový produkt - síce na princípe databázy, ale s poriadne naprogramovaným užívateľským rozhraním, takisto s možnosťou prepojenia s bankami a podobne (ak sa nemýlim). S mojimi programovacími schopnosťami na toto nemám a mám pocit, že z tohto budú profitovať skôr väčšie softvérové firmy.

Mal som na mysli skôr spracovanie dát v tom zmysle, že niekto má nejakú databázu a nevie si dať rady s tým ako z nej dostať potrebné výstupy (v podstate data mining). Pri tvorbe databáz som zase myslel skôr na nejaké neštandardné databázy, ktoré nie sú ako moduly resp. informačné systémy v ponuke väčších firiem. Zrejme tento môj nápad nebol dobrý.
blavaciko
01.11.12,12:29
musis sa porozhliadnut po trhu a zistit co na nom chyba a pritom je to uplne primitivne urobit... my tak bezne fungujeme, ale hlavne sa nepustame do tvorby nez mame zakaznika (i ked je pravda ze hotovy produkt by sa predaval lepsie, takto ho vieme prisposobit priamo klientovi a potom ho pasivne predavat dalej)
troll
02.11.12,10:20
takisto ďakujem, ono to naozaj má zmysel a je to celkom logické - vyplňovať medzery. Momentálne to ale celé prehodnocujem a čím ďalej, tým sa mi ten nápad pozdáva menej. Zdá sa mi, akoby trh bol presýtený už takmer vo všetkom (myslené všeobecne). Čokoľvek vymyslíš, tak zistíš, že za rohom to už traja robia.
bodliak
02.11.12,11:36
Databázami pod MS Access žiadnej firme dieru na trhu nezalepíš.
Prepáč, ale to skôr programuj apky za 99 centov do Google/Apple marketu pre tínedžerov.

Pozri si podmienky, za ktorých berie ľudí Avanade - Accenture, skús sa prihlásiť a prejsť výberom, školením a získať prax.
Po 2-3 rokoch budeš mať predstavu, čo trh používa a čo by sa dalo vylepšiť.
Pidgey
02.11.12,11:49
No, otazka mi pripomina mna sameho, ked som nad podobnym uvazoval asi 6-7 rokov dozadu.
Tak isto poznam databazy, poznam problematiku firmenych databaz, ci uz z pohladu uctovnych info, skladov, resp hociajkych inych, co bezne firmy spracuvavaju. Tak isto nemam problem v pripade potreby vytiahnut potrebne data prakticky z akejkolvek podoby databaz alebo SW , ktory pouzivaju.
Problem je ze tieto data su vacsinou velmi citlive a ponukat to ako sluzbu znamena ze by si ta firma musela pustit "k telu", co si v tomto pripade naozaj vyzaduje istu doveru. Myslim ze firmy skor pozaduju produkt, nie sluzbu, ktora im toto zabezpeci, alebo si to riesi vlastnym zamestnancom, ktory im toto zabezpecuje, nie externe. Cize to je podla mna najvacsi kamen urazu - ani mna nenapadlo, ako danu sluzbu propagovat/ponukat. Casom kedze som mal aj ine pracovne zaujmy som od daneho zamerania upustil.
Mal som vtedy jeden napad, uzko suvisiaci so spracovanim udajov, bol to ale iba jeden produkt sluzby, ktory sa dal realne predat. Aj som inzeroval, dokonca som mal dve ponuky na spolupracu (dlhodobu - asi za 1-2 mesiace ponukania), ale bol som mlady, v hlave x dalsich veci, a upustil som od toho. Tykalo sa to fyzickej inventarizacie, ako sa teraz pozeram, tak medzicasom uz aj na to su tu firmy....
Neviem, ak by som teraz chcel nieco take ponukat, snazil by som sa predat spracovanie konkretnej, danej veci, resp by som ponukol vsetky mozne veci, co sa daju takto spracovavat.(sklady, predajnost, porovnanie obdobi a vsetko co ta napadne). napisal by som v com spracovanie spociva, ake su vyhody takeho spracovania externou formou. cize-neponukal by som "jednu sluzbu" spracovanie hocijakych dat, ale ponukol by som spracovanie, A, B, C... a plus spracovanie udajov podla poziadaviek.
Tak ci tak, vidim to s neistym uspechom a s behom na dlhu trat. Tot moj nazor
troll
05.11.12,05:39
2bodliak: je mi jasné, že dieru do sveta s tým nespravím, skôr som mal na mysli, či by som sa tým dokázal sám uživiť. Ten MS Access bol iba príklad pre predstavu - chcel som tým povedať, že nemienim vyvíjať druhý SAP, ale skôr riešiť jednoúčelové databázy. V každom prípade ďakujem pekne za tip a aj za odpoveď.

2Pidgey: presne takto som uvažoval aj ja. Takisto na mieste firmy by som dlho zvažoval, či by som niekomu neznámemu zveril svoje dáta. Ale nedávno som čítal článok, kde sa rozoberali úniky dát z podnikov. Zrejme práve kvôli tomu, že firmy uvažujú rovnako ako my - teda že svoje dáta zveria radšej zamestnancom ako externistom - sa stáva to, že drvivú väčšinu únikov majú na rováši práve zamestnanci firmy. Z toho vyplýva, že v skutočnosti nezáleží na tom, komu tie dáta zveríš. Uniknúť môžu vždy. Na prvý pohľad vyzerá jednoduchšie vysporiadať sa so zamestnancom ako s externou firmou, ale aj v takýchto vzťahoch sa dá únik dát ošetriť.
Pokiaľ ide o hotové produkty, tak jasné, to znie dobre, ale problém je niečo vymyslieť, čím by sa človek presadil. Ak som si doteraz dobre všimol, tak firmy majú tendenciu objednať si ďalšie softvérové produkty od dodávateľa, ktorý im už nejaké produkty dodáva. Teda ak niekto dodáva účtovnícky softvér, má lepšie príležitosti k tomu, aby dodával aj iné produkty.

Skúsim sa sústrediť zatiaľ na iné veci a iné nápady a v prípade, že sa náhodou objaví príležitosť vo veciach, ktoré sa týkajú tejto témy, tak ju skúsim využiť. Ďakujem ešte raz všetkým za odpovede a čas, ktorý im venovali.
Dana1208
28.07.14,22:13
Dobrý deň, ... venujete sa ešte tejto téme? Robíte databázy na objednávku? Prosím info na danadana1208@gmail.com
Onko
28.07.14,23:02
Dobrý deň, ja áno :)
Dana1208
28.07.14,23:14
Upresním Vám, čo by som potrebovala, ale radšej na mail...