Aja75
30.10.12,11:53
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. SZČO /platca DPH/ si kúpil v marci hydraulickú ruku na nákladné auto v hodnote 7200 € s DPH.
Keďže ju momentálne nevyužíva, chce ju dať do krátkodobého prenájmu inému SZČO/neplatca DPH/ bez následnej kúpy na 1-2 roky.
Chcem sa opýtať na účtovanie v JÚ pre prenajímateľa- mesačný prenájom 5O € si dáva priamo do N - prevádzková réžia? A ako je to s odpisovaním? Odpisuje ročne prenajímateľ? Vyplývajú z tohto prenájmu ešte nejaké účtovania pre prenajímateľa?
Veľmi pekne vopred ďakujem za odpovede:
Zita5
30.10.12,11:14
Nerozumiem zadaniu otázky - prečo chcete účtovať prenájom hydraulickej ruky do PR, keď by sa malo jednať o príjem a nie o výdavok ?Však predpokladám, že 50 euro je zrejme cena mesačného prenájmu HR, ktorú prenajímateľ fakturuje a táto mu je aj uhradená. Nie ?Malo by sa jednať o príjem OVZD.Alebo som neporozumela otázke ?
Aja75
31.10.12,12:10
Samozrejme máte pravdu, v tej rýchlosti som si pomýlila prenajímateľa s nájomcom. Ide o účtovanie u prenajímateľa - takže ide o POZD. Ale čo s tými odpismi? Účtuje si ich iba prenajímateľ ako ročný odpis na konci roka? Nič viac?
Ešte raz vopred ďakujem za odpoveď.
Tweety
31.10.12,12:19
Samozrejme máte pravdu, v tej rýchlosti som si pomýlila prenajímateľa s nájomcom. Ide o účtovanie u prenajímateľa - takže ide o POZD. Ale čo s tými odpismi? Účtuje si ich iba prenajímateľ ako ročný odpis na konci roka? Nič viac?
Ešte raz vopred ďakujem za odpoveď.
V úvode píšeš o operatívnom lízingu, potom v otázke o kúpe, tak ako je to? Operatívny lízing, nie je obstaranie majetku, ale prenájom.