mazurka
30.10.12,14:01
Pri smrti zamestnanca by sme chceli vyplatiť sociálnu výpomoc zo sociálneho fondu. Výplatu chceme poskytnúť manželke nášho zamestnanca, avšak ako je to s odvodmi a zdanením? Započíta sa to do príjmu zamestnanca, pri zúčtovaní jeho poslednej mzdy, tak aby sme odviedli odvody a daň alebo vyplatíme celú čiastku manželke a ona by si to mala vysporiadať so sociálnou a zdravotnou poisťovňou a daňovým úradom? Prosím, ak mal niekto takýto prípad... ďakujem
lefa
03.04.13,06:14
Prosim surne poradit.
Zomrela nam zamestnankyna. Jej manzel je nezamestnany a poziadal nasu organizaciu o socialnu vypomoc zo socialneho fondu.

Mozme tuto vypomoc, o ktoru poziadal jej manzel vyplatit cez mzdu manzelky,ako jej prijem?
Dakujem.
Tweety
03.04.13,06:17
Prosim surne poradit.
Zomrela nam zamestnankyna. Jej manzel je nezamestnany a poziadal nasu organizaciu o socialnu vypomoc zo socialneho fondu.

Mozme tuto vypomoc, o ktoru poziadal jej manzel vyplatit cez mzdu manzelky,ako jej prijem?
Dakujem.ÁNo, môžete.
lefa
03.04.13,07:16
ÁNo, môžete.
Prave som dotelefonovala so socialnou poistovnou ohladom datumov na ELDP.
Pracovny pomer: datum zaniku: = den umrtia, ale obdobie dochodkoveho poistenia do : jeden den pred umrtim.
Mzda ma byt tym padom vypocitana do dna umrtia, alebo jeden den pred umrtim?
Tweety
03.04.13,07:20
Prave som dotelefonovala so socialnou poistovnou ohladom datumov na ELDP.
Pracovny pomer: datum zaniku: = den umrtia, ale obdobie dochodkoveho poistenia do : jeden den pred umrtim.
Mzda ma byt tym padom vypocitana do dna umrtia, alebo jeden den pred umrtim?
Ak pracovnä zmenu odpracoval, tak ju zaplatíš, ak už nie, tak neplatíš tento deň.
lefa
03.04.13,07:28
Ak pracovnä zmenu odpracoval, tak ju zaplatíš, ak už nie, tak neplatíš tento deň.
V den umrtia mala dovolenku /mala 5 dni dovolenku ,a prave v posledny den dovolenky zomrela./
Mila123
03.04.13,07:29
V den umrtia mala dovolenku /mala 5 dni dovolenku ,a prave v posledny den dovolenky zomrela./

ja by som jej aj tú dovolenku v deň úmrtia zaplatila (nakoniec by ju mala tak či tak preplatenú), a prac. pomer jej je potrebné ukončiť v deň úmrtia
lefa
03.04.13,07:32
Velmi pekne dakujem obidvom,pekny den.