La Femme
30.10.12,14:35
Dobry den. Potrebovala by som poradit. Manzel ma na sude podany navrh na zvysenie vyzivneho- od novembra 2011. Doteraz sud nerozhodol, ani nebolo vytycene pojednavanie. Jedine, co sud urobil bolo urcenie kolizneho opatrovnika, vyziadanie potvrdeni o prijime od navrhovatela i odporkyne, nejake potvrdenia o navsteve skoly, upresnenie adresy pobytu odporkyne. A to je vsetko. Medzi casom dcera dovrsila 18 rokov.
Ako mame postupovat? Chceme napisat ziadost o informaciu.
Moje otazky: Ako formulovat ziadost- ziadost o informaciu o priebehu konania? Alebo....je na to ina formulka?
Komu ziadost adresovat? Priamo sudkyni? Alebo je mozne sudkynu kontaktovat priamo telefonicky?
Nie je nahodou v "zakone" niekde uvedene, ze konania ohladom vyzivneho by sa mali vybavovat skor, ako po roku?
Vopred dakujem za odpovede. Pomozu.
draik
30.10.12,16:10
Na súde môžte nahliadnuť do spisu. Ak si myslíte, že dochádza k prieťahom, upozornite predsedu daného súdu. Platenie výživného je možné dosiahnuť aj predbežným opatrením.
La Femme
30.10.12,17:39
Dakujem za odpoved. Manzel je uz "objednany" k nahliadnutiu do spisu. Mam ale pocit, ze nic viac ako pred par mesiacmi tam nebude. Preto ma zaujima, ci je mozne /pripadne akou formou/ sa priamo sudcu dotazovat na priebeh konania.
Este by ma zaujimalo, aky vplyv bude mat na priebeh konania fakt, ze dcera medzicasom dovrsila 18 rokov.
Ice dive
30.10.12,17:43
ak sa dcéra ešte pripravuje na povolanie alebo študuje na VŠ tak na výživné má nárok aj do dovŕšenia 26 rokov...
La Femme
30.10.12,17:58
To ano, pripravuje sa na povolanie a snad aj nadalej bude. Ale bude musiet teraz vystupovat na pojednavani, ci napisat splnomocnenie a pod? Nejako sme sa zrejme naivne domnievali, ze riesit tieto veci rok dopredu bude stacit na to, aby sud rozhodol a dcera sa nemusela do toho nijako montovat.