jarka1507
30.10.12,14:56
Dobrý deň,

nastúpila som do novej firmy kde mám na zodpovednosti financie, momentálne je tu ešte externý účtovník ale chceli by sme postupne prejsť na vlastné vedenie účtovníctva. Môj problém pozostáva v evidencii pokladničných bločkov. Zatiaľ to funguje tak že celý mesiac sa zozbieravajú bločky a nakonci sa párujú (aby toho ext. účtovník nemal veľa) napr. PHMky spolu, náradie spolu atď čiže ak mám 3 bloky PHm vypíšem jeden pokladničný a ten jeden si pre našu evidenciu nahodím a účtovník tiež. no teraz budem účtovať každý blok jednotlivo. Poraďte mi aký systém si mám zvoliť aby som vyhovela aj jemu (viacero bločkov - jeden pokladničný) a ja mala zaevidovaný + zaúčtovaný každý blok a nemala dvojitú robotu - vypisovať výdavkový mne s vlastným číslovaním a jemu.

a ešte otázka- bloky ktoré mi prídu neskoro napr. je 30.10. a doniesli mi blok zo septembra nahodím normálne s okt. dátumom?

Pri pokladničných dokladoch má byť postupnosť podľa dátumu? záleží teda na mne aký dátum si zvolím podľa toho kedy mi ho doručia alebo ako to funguje?

Dúfam že som dostatočne zrozumiteľná :)

Ďakujem za odpoveď

J.
jarka1507
31.10.12,06:08
to mi nikto nepomôže ?? :(
jarka1507
31.10.12,07:22
:confused::mee: tak mi poraďte aspoň ohľadne druhej časti (bloky ktoré mi prídu neskoro napr. je 30.10. a doniesli mi blok zo septembra nahodím normálne s okt. dátumom?

Pri pokladničných dokladoch má byť postupnosť podľa dátumu? záleží teda na mne aký dátum si zvolím podľa toho kedy mi ho doručia alebo ako to funguje?)

Ďakujem....
katka 23
31.10.12,07:38
pripravuješ podklady pre spracovanie účtovníctva pre ext.účtovníka ?
jarka1507
31.10.12,07:41
áno...
katka 23
31.10.12,08:16
a nebolo by lepšie poradiť sa s nim? pracujete pre jednu firmu , navzájom sa potrebujete, a tých otázok ohľadom účtovania bude časom určite viac....
mondes
31.10.12,08:27
áno...

Vypisuješ doklady ručne? Ste kvartálnym plátcom DPH? Pretože ak je to tak, tak ja to robím takto:

Keď mi pracovníci prinesú nejaké bločky, tak ich hneď prekopírujem, ale nevypisujem k nim hneď VPD, alebo PPD. Len ich ukladám do jedného obalu. Potom po troch až štyroch týždňoch sa pýtam, či ešte nemajú nejaké bločky. Ak nie, začnem ich ukladať podľa dátumu a kópie pricvakujem k originálom (pretože originály blednú a po čase na nich nič nevidno). A zaradom vystavujem VPD, poprípade PPD a zároveň aj číslujem. Väčšinou bločky nespájam na 1 VPD, pretože to nie je veľmi priehľadné, avšak môže sa stať, že v jeden deň mám dva až tri bločky napr. za nákup kanc. potrieb, tak tie dám na jeden VPD.
Ešte pri vypisovaní pokl. dokladov treba mať pri sebe aj výpis z banky, pretože keď je v banke nejaký výber, tak treba zaevidovať príjem do pokladne príjmovým dokladom, tak aby Vám sedelo číslovanie. A účtovníčka ich nahadzuje do účtovníctva už pod takým číslom, aký je na dokladoch. Takže takto to robím ja.
mondes
31.10.12,08:29
...alebo ako píše katka23, dohodnúť sa s účtovníkom, aby to bolo dobré aj preňho, aj pre Vás.
jarka1507
31.10.12,10:04
ďakujem za odpoveď--za radu, no rada by som sa s ním rozprávala ale viacmenej nestíha lebo má toho viacej,čo chápem, preto sa snažím si poradiť takto, lebo od starého systému nechce ustúpiť aby mal toho menej... no nejako si dúfam nájdem systém :) ešte raz dakujem