lenka162
30.10.12,17:34
Dobry den,chcem sa spytat co mam robit ak mi prisla pred dvoma rokmi exekucia z banky,navstivil ma pan exekutor osobne a na obycajny papier mi napisal udaje kam treba peniaze poslat.Ja som peniaze poslala a teraz ma nahana ten isty exekutor,vraj som nic nezaplatila,pretoze nesedi variabilny simbol.Ani banka ani pan exekutor nevie co to je.Len ma odvolavaju jeden na druheho.Za odpoved dakujem.Lenka
misoft
30.10.12,16:39
Dobry den,chcem sa spytat co mam robit ak mi prisla pred dvoma rokmi exekucia z banky,navstivil ma pan exekutor osobne a na obycajny papier mi napisal udaje kam treba peniaze poslat.Ja som peniaze poslala a teraz ma nahana ten isty exekutor,vraj som nic nezaplatila,pretoze nesedi variabilny simbol.Ani banka ani pan exekutor nevie co to je.Len ma odvolavaju jeden na druheho.Za odpoved dakujem.Lenka
No dievča - naletela si!
Exekútor nikdy nepríde s kúskom papierika! Bude mať v ruke "lajstro" so štempľom - volá sa to niekedy aj exekučný príkaz a tam sú všetky údaje!
Niekto sa pekne nabalil a ty znova zacáluješ. Žiadaj ale od exekútora potvrdené údaje pre prevod preňazí - na papieri a s jeho štempľom (aby sa potom vyhovárať nemohol).
draik
30.10.12,20:48
Najprv si zistite, komu ste vlastne platili. Papier od exekútora sa volá upovedomenie o začatí exekúcie.
srdenko
01.11.12,19:31
urcite to bol exekutor? preukazal sa?
dunlop007
01.11.12,21:17
mate to upovedomenie o zacati exekucie?
mareko
02.11.12,09:04
Ak je to exekúcia pre banku, tak treba požiadať banku o pomoc pri zistení, komu si vlastne peniaze poslala. Banka by ti mala vyjsť v ústrety. Možno sa dozvieš zaujímavé informácie. To však automaticky neznamená, že dotyčný ti peniaze vráti. Je tu však aká taká šanca, že sa to za istých okolností môže podariť. A daj vedieť, či a ako sa ti tkzv. exekútor preukázal.....
dunlop007
03.11.12,20:49
mna by to tiez zaujimalo
lenka162
06.11.12,20:16
Dakujem vsetkym,exekutor sa nepreukazal vobec,ale cez internet som si ho vyhladala.Bola som si to zistovat,vraj sedi vsetko okrem variabilneho simbolu.Tak musim poziadat banku o zmenu v.simbolu.Tak hadam to vide.
tictac7
06.11.12,20:26
banka Ti na platbe, ktorá už odišla nemá ako zmeniť VS. Musíš napísať pánu exekútorovi, že žiadaš o preúčtovanie platby zo dňa xxxxx vo výške xxxxx, ktorú si uhradila z účtu xxxxxx/xxxx pod variabilným symbolom xxxxx preúčtovať na variabilný symbol xxxxx. Do prílohy prilož kópiu výpisu z účtu, keď Ti platba odišla.