Kacenka_1
30.10.12,18:43
Dobrý večer,

kamarátke bola dnes (30. 10. 2012) odovzdaná výpoveď zo strany zamestnávateľa § 63 ods. 1 písm. b) s dvojmesačnou výpovednou dobou, z dôvodu nadbytočnosti pracovného miesta, ktoré bolo zrušené.
Vo výpovedi je uvedené: "Zamestnanec vyhlasuje, že si výpoveď riadne prečítal, jej obsahu porozumel a na znak súhlasu s jej obsahom ju podpísal".

Moja otázka je, či si môže napriek podpísaniu takejto výpovede požiadať o ukončenie PP dohodou a vyplatenie odstupného podľa § 76 ods. 1 a 2 (zamestnanec má právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou a zamestnancovi patrí odstupné)???

Takúto žiadosť musí zamestnávateľovi doručiť pred začatím plynutia výpovednej doby, takže má na to len jeden deň.

Vopred ďakujem za všetky rady
Katka
drobeceva
30.10.12,17:45
ak ešte zajtra požiada o ukončenie - z-ľ musí vyhovieť a vyplatiť odstupné.
Kacenka_1
30.10.12,17:51
Veľmi pekne ďakujem za rýchlosť. Presne to isté si myslím aj ja, len ma trošku zneistila veta "Zamestnanec vyhlasuje, že si výpoveď riadne prečítal, jej obsahu porozumel a na znak súhlasu s jej obsahom ju podpísal".
Hneď zajtra požiada o ukončenie PP a vyplatenie odstupného.
V prípade, že by zamestnávateľ nechcel prevziať takúto žiadosť a kamarátka to pošle poštou, bude sa považovať dátum na pečiatke za dátum doručenia žiadosti?
drobeceva
30.10.12,17:53
z-ľ musí akceptovať ak chce ukončiť dohodou pred začatím plynutia VD
kolisek
01.11.12,19:30
Dobry den chcem sa spytat zmluvu mam na neurcito bol som 11 mesiacov PN z dovodu urazu nebol pracovny firemny lekar mi pri mimoriadnej lekarskej prehliadke cca mesiac a pol spat zakazal vykonavat pracu ktoru som pred urazom vykonaval momentalne mna preradili na pracu ktoru tak isto nemozem vykonavat a vhodnu pracu vzladom na moj zdravotny stav zatial nenasli.Lenze vo firme zacali prepustat nedostatok zakazok,mensie zakazky ludi prepustaju z dovodu-prebytocneho personalu.Hrozi vypoved aj mne ale chcem sa spytat ci mi moze zamestnavatel dat vypoved z nadbytocnosti ked vlastne danu pracu nemozem vykonavat alebo len z dovodu ze pre moj zdravotny stav nema pracovne zaradenie. ide mi oto ze vypoved zo zdravotnych dovodov by bola premna prijatelnejsia Dakujem:)