mia2
23.02.06,18:24
Som nováčik, účtujem JU - lekáreň a prvýkrát robím daň. priznanie.Prosím o potvrdenie alebo vyvrátenie môjho názoru.
V r.2004 sa lekáreň stala platitelom DPH.Uplatnila si nárok na odpočet pri registrácii na zásoby liekov.Daň.úrad nárok uznal a vrátil na účet v banke v r.2005.
Je to zdanitelný príjem? Platí § 17 odsek 20a) a táto suma zvyšuje základ dane samostatne v daň. priznaní oddiel VI riadok 40.?
Ďakujem a teším sa na rady.
Katarina
23.02.06,17:41
Ano je to zdaniteľný príjem, treba zaúčtovať v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie ako ostatný zdaniteľný príjem, neuvádzať zvlášť v daňovom priznaní. Problém bude v tom, že sa to malo urobiť už v daňovom priznaní za rok 2004. Nesúvisí to s úhradou DPH od DÚ, ktorú v roku 2005 zaúčtujete ako príjem neoplyvňujúci základ dane.
mysimis
23.02.06,17:43
Dph pri registrácii, ktorú si si nárokovala na odpočet bude zvyšovať základ dane a postupuje sa podľa § 17 ods.20/a
mia2
23.02.06,22:29
Ano je to zdaniteľný príjem, treba zaúčtovať v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie ako ostatný zdaniteľný príjem, neuvádzať zvlášť v daňovom priznaní. Problém bude v tom, že sa to malo urobiť už v daňovom priznaní za rok 2004. Nesúvisí to s úhradou DPH od DÚ, ktorú v roku 2005 zaúčtujete ako príjem neoplyvňujúci základ dane.

Ďakujem, je to OK, našla som to v denníku r.2004 - ešte som nerobila.
Učím sa - ste super.