doktor01
31.10.12,12:16
Ahoj, zvažujem kúpu DVD prehrávača a zároveň napaľovačky DVD. Bola mi doporučeny nasledovný model :(LG GP40 NG) http://mechaniky.heureka.sk/lg-cp40ng/specifikace/#section . Má trochu obavu posledná napaľovačka DVD od samsungu mi vydržala ani nie 5 mesiacov. Ja ju potrebujem hlavne na prehrávanie DVD k notebooku a TV a k vypaľovaniu DVD občas aj veľkokapacitných. Všimol som si tam Rýchlosti zápisu:DVD-RAM 2x, 3x ZCLV, 5x PCAV(Ver.2.2) (16x disc: No support). TJ nebude mi to vypaľovať a prehrávať disky označené DVD 16x ?
Doporučujete?
Investícia max. do 65 EUR.
misoft
31.10.12,17:29
Tak pre upresnenie: toto nie je klasická DVD napaľovačka, ale BR mechanika (rozdiel DVD - používa červený laser, BR - používa modrý laser!)
A prehrávať bude. Označenie na "plackách" nekorešponduje so špecifikáciou mechaniky - na plackách len upozorňuje, že sú testované na prehrávanie až do rýchlosti 16x. V skutočnosti ani jedna mechanika nenapaľuje maximálnou rýchlosťou, ale optimalizovanou (strednou) - pretože placka sa v mechanike viac-menej otáča konštantnou rýchlosťou (pri naparovaní) - tak rýchlosť čítania/napaľovania bližšie k stredu je nižšia ako rýchlosť čítania/napaľovania na obvode - uhlová rýchlosť. Môže teda byť, že pri strede placky to napaľuje rýchlosťou 4x no pri okraji už 16x.

A výdrž mechaniky? Záleží aj od početnosti používania a vhodnej konštelácie vesmírnych telies :D- dávnejšie som mal LG napaľovačku (síce len 8x), ale vydržala 5 rokov.

A ešte niečo - pri menšej rýchlosti napaľovanie je aj menej chýb zápisu - teda pomaly ďalej zájdeš, v tomto prípade pri pomalom napaľovaní napáliš istejšie a kvalitnejšie. A čítanie: rýchlosť sa prispôsobi potrebe prísunu dát.
doktor01
01.11.12,07:17
A nebudem mať problém ak na tomto zariadení napálim klasické DVD a budem ho chcieť čítať v klasickom DVD-čku?
misoft
01.11.12,08:17
doktor01
01.11.12,08:44
misoft ďakujem za skvelé vysvetlenie.
Môžem dané zariadenie použivať aj na prehrávanie na TV Samsung LED (priame pripojenie k TV cez usb)?
misoft
01.11.12,09:01
Ak ho TV rozozná - prečo nie. Je to zariadenie, ako každé iné - prehráva placky.