mirka134
31.10.12,18:46
Dobrý den
chcela by som sa spýtať ako je to s DPH platca DPH podľa §4 a §7a ako ma fakturovať a učtovať

1. ked predáva tovar do zahraničia
- sukromnej osobe
- firme platcovi dph

2. použitý predaj tovaru, ktorý je v komise a ked ho následne predá
- do tuzemska
- do EU sukromnej osobe
- firme platcovi DPH - tuzemsko
- EU
3. ked pošlem tovar 30.10.2012 zákazníkovi príde 2.11.2012 a mne prídu peniaze na účet 15.11.2012 kedy je zdanitelné plnenie a do ktoreho mesiaca DPH má ísť dph?

dakujem velmi pekne
mirka134
05.11.12,13:37
Dobrý den
chcela by som sa spýtať ako je to s DPH platca DPH podľa §4 a §7a ako ma fakturovať a učtovať

1. ked predáva tovar do zahraničia
- sukromnej osobe
- firme platcovi dph

2. použitý predaj tovaru, ktorý je v komise a ked ho následne predá
- do tuzemska
- do EU sukromnej osobe
- firme platcovi DPH - tuzemsko
- EU
3. ked pošlem tovar 30.10.2012 zákazníkovi príde 2.11.2012 a mne prídu peniaze na účet 15.11.2012 kedy je zdanitelné plnenie a do ktoreho mesiaca DPH má ísť dph?

dakujem velmi pekne

poradí niekto začiatočníčke?
velmi pekne dakujem
tictac7
05.11.12,20:10
Dobrý den
chcela by som sa spýtať ako je to s DPH platca DPH podľa §4 a §7a ako ma fakturovať a učtovať

1. ked predáva tovar do zahraničia
- sukromnej osobe
- firme platcovi dph

2. použitý predaj tovaru, ktorý je v komise a ked ho následne predá
- do tuzemska
- do EU sukromnej osobe
- firme platcovi DPH - tuzemsko
- EU
3. ked pošlem tovar 30.10.2012 zákazníkovi príde 2.11.2012 a mne prídu peniaze na účet 15.11.2012 kedy je zdanitelné plnenie a do ktoreho mesiaca DPH má ísť dph?

dakujem velmi pekne

platiteľ podľa § 4:
1. - dodanie nezdaniteľnej osobe - fakturuje s DPH
- dodanie zadniteľnej osobe (IČ DPH z iného ČS) - fakturuje bez DPH - netreba zabudnúť na všetky ostatné povinnosti (overiť VAT DPH, zdokladovať vývoz z tuzemska, uviesť dôvod oslobodenia...)

2. špecifikuj použitý tovar. Ak sa nejedná o tovar, na ktorý sa vzťahujú zvláštne ustanovenia, tak:
- do tuzemska s DPH (bez ohľadu na to, či je odberateľ platca alebo neplatca DPH)
- ostatné tak, ako v bode 1

3. dodanie nastáva okamihom, kedy si ho odovzdala prepravnej službe, t.j. 30.10.

osoba registrovaná podľa § 7a sa vo všetkých popísaných prípadoch správa ako nezdaniteľná osoba, t.j. vždy fakturuje bez DPH.....
mirka134
06.11.12,16:32
platiteľ podľa § 4:
1. - dodanie nezdaniteľnej osobe - fakturuje s DPH
- dodanie zadniteľnej osobe (IČ DPH z iného ČS) - fakturuje bez DPH - netreba zabudnúť na všetky ostatné povinnosti (overiť VAT DPH, zdokladovať vývoz z tuzemska, uviesť dôvod oslobodenia...)

2. špecifikuj použitý tovar. Ak sa nejedná o tovar, na ktorý sa vzťahujú zvláštne ustanovenia, tak:
- do tuzemska s DPH (bez ohľadu na to, či je odberateľ platca alebo neplatca DPH)
- ostatné tak, ako v bode 1
použitý tovar ako su lyže, snowboardy ....

na komis

3. dodanie nastáva okamihom, kedy si ho odovzdala prepravnej službe, t.j. 30.10.

osoba registrovaná podľa § 7a sa vo všetkých popísaných prípadoch správa ako nezdaniteľná osoba, t.j. vždy fakturuje bez DPH.....

no osoba to bola podľa §7a no teraz je aj podľa § 4
ďakujem ti velmi krásne
tictac7
06.11.12,17:51
no osoba to bola podľa §7a no teraz je aj podľa § 4
ďakujem ti velmi krásne


už nie je podľa §7a - akonáhle sa zaregistroval podľa §4 stal sa regulérnym platiteľom a teda sa už vo všetkých prípadoch správa ako platiteľ.....