Blusák
31.10.12,18:59
Dobrý deň, hľadám pomoc v probléme, s ktorým si nevieme poradiť. Od roku 2010 máme n.o., ktorá realizuje projekty a vykonáva činnosť. Asi pred týždňom úplnou náhodou ma upozornila pracovníčka soc. poisťovne, že naša n.o. je v lividácii. Okamžite som skontroloval register, kde naozaj je odo dňa 17.7.2012 naša n.o. v lividácii a ako likvidátor je určený riaditeľ spoločnosti. Telefonicky som kontaktoval pracovníčku Ob. úradu, ktorá sa danou problematikou zaoberá a tá mi oznámila, že do 15.7. neobdržala našu výročnú správu a z toho dôvodu dala našu n.o. do lividácie a následne rozhodla o lividátorovi. Jednoznačne sme výročnú správu poslali ( bohužiaľ nemám doklad z pošty), správa bola daná k dispozícii aj na našu internetovú stránku, ale ona ju neobdržala a postupovala krokom k lividácii našej n.o.. Pri osobnej návšteve a dotazovaní sa u pracovníčky, ako ďalej postupovať, nám oznámila, že jediné riešenie je likvidácia pôvodnej n.o.a založenie novej s tou istou činnosťou, akurát sa zmení IČO. Na argumentáciu, o skutočnosti, že n.o. je od 17.7. sme sa dozvedeli náhodou a počas celej doby sme pracovali v normálnom režime a činnosti a nie v lividačnom režime, len kývla rukou, že to sa dá prehliadnúť a dodala, že jej povinnosťou nie je upozorňovať na nedostatky a už vôbec nie o tom, že uviedla spoločnosť do lividácie. Máme rozpracovaný projekt k predloženiu a neviem si predstaviť, že ako teraz pokračovať, keď mám zmeniť IČO vlastne uviesť do tohto projektu novú spoločnosť.
Prosím Vás neviete mi niekto pomôcť ako mám postupovať a či konanie pani z Obv. úradu bolo v súlade so zákonom. Prosím o radu a pomoc. Ďakujem Peter