chardoney
31.10.12,21:48
Prosím Vás z ničoho nič mi v mobilnom telefóne vyskočilo, že je nejaký problém s pam. kartou. Myslela som, že chyba je v mobile, no zistila som, že je problém v karte. Nanešťastie mám tam dosť dôležité veci pre mňa a chcela by som vedieť či je nejaká šanca tie dáta dostať a ako na to...
Ani v kompe mi ju nechce otvoriť pls, čo mám robiť?
Charon
01.11.12,12:31
Mohli nastať dva problémy. Problém s hardware karty. To sa asi nedá nejakým spôsobom rozchodiť. Jednoducho odišla. (Resp. sa dá. Sú organizácie, čo z karty vedia v niektorých prípadoch stiahuť údaje, ale je to veľmi drahá záležitosť. Teda záleží od Teba na koľko si ceníš dáta na nej). A problém softwareový. Napr. poškodená FAT (File Allocation Table). Ak bežíš na Windows (predpokladám, že Tvoj comp beží na Windowse). Zisti si, akým písmenom je označená, resp. by mala byť označená pamäťová karta, ak ju systém načíta. Dajme tomu, že E:\
Do príkazového riadku napíš chkdsk e: /f a stlač enter. Je dosť možné, že príkaz budeš musieť spustiť ako admin. Neviem ako máš systém nastavený. Skús, daj vedieť...
chardoney
01.11.12,15:32
Ďakujem za radu, pomohol mi s tým brat, on sa celkom vyzná, neviem, čo presne spravil, ale nejako mu nabehla a skopíroval mi to a dala som si to na druhú kartu, a pre istotu aj nechala kópiu v kompe. No, karta nefunguje v mobile stále, ale hlavne, že už údaje mám.

Ďakujem za radu! :)