ajacik
23.02.06,17:56
Spoločník - nemec s.r.o. si musel dať urobiť pred vznikom s.r.o. urobiť Výpis z registra trestov (13 eur). Môžem to dať do nákladov ako zriaďovacie výdavky?
ak áno, zaúčtujem to kurzom ku dnu uskutočnenia, alebo ku dňu vzniku s.r.o. (podľa mna druhá možnosť).??

veľmi pekne dakujem všetkým
Johanka
23.02.06,17:11
Nerozumiem zadaniu:confused: .Ak je to s.r.o. tak to bude súčasť obstarávacej ceny obchodného podielu v inej obchodnej spoločnosti a bude to zaúčtované v ich účte. Ale s.r.o. si asi nedáva robiť výpis z registra.
ajacik
23.02.06,17:13
Ako FO založil s.r.o. a musel si dať urobiť v nemecku výpis z registra trestov (chceli to od neho na Slovensku pri založení s.r.o.).
ajacik
26.02.06,13:31
pomôže mi niketo, prosím?
ajacik
02.03.06,08:14
prosím :mee:

ja si myslím, že by to mohlo ísť do zriadovacích výdavkov, ale potrebujem, aby mi to niekto odobril.

dakujem
Chobot
02.03.06,09:47
prosím :mee:

ja si myslím, že by to mohlo ísť do zriadovacích výdavkov, ale potrebujem, aby mi to niekto odobril.

dakujem

No, mne sa to nezdá, že by to malo ísť do zriaďovacích nákladov firmy. Tú bezúhonnosť predsa preukazuje majiteľ firmy ako fyzická osoba. Ani Ty keď ideš do zamestnania a pred nástupom musíš predložiť výpis z registra trestov, tak Ti to firma nepreplatí. Je to osobný náklad. U nás si to aj štatutári sami platili.

Ale môžem sa mýliť.
ajacik
02.03.06,09:58
dakujem. ja ti budem veriť :p.

pekný den ti prajem