vvaalliinnaa
01.11.12,06:52
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, akým spôsobom väzeň je prepustení z väzenia na podmienku. Je o tom informovaný príbuzný, aby si ho vyzdvihol, alebo mu pridelia peniaze na cestu domov? Chceli by sme ísť pre neho, ale nevieme či ho prepustia. Podal si žiadosť o prepustenie na podmienku, ktoré mu vyprší 16.11.2012. Dozvie sa väzeň aspoň 1 deň pred prepustením, aby nám mal možnosť oznámiť, aby sme prišli pre neho ? Je totíž 300 km od domova. Ďakujem
arizona
01.11.12,06:13
mozno ti pomoze http://forum.vazen.sk/
dunlop007
01.11.12,19:23
telefonicky vam to predsa moze oznamit
jurmiro
01.11.12,20:46
O podmienečnom prepustení odsúdeného rozhoduje okresný súd príslušný podľa miesta výkonu trestu. Ak sa trest vykonáva napr. v Hrnčiarovciach, rozhoduje OS Trnava. K faktickému prepusteniu môže dôjsť až potom čo rozhodnutie súdu nadobudne právoplatnosť a vykonateľnosť. Až na jednu výnimku, kde je sťažnosť obmedzená (ak podmienečné prepustenie navrhuje riaditeľ ústavu – sťažnosť je prípustná len pokiaľ ide o dĺžku skúšobnej doby), proti rozhodnutiu o podmienečnom prepustení je prípustná sťažnosť – najčastejšie asi zo strany prokurátora. Lehota na podanie sťažnosti je v zásade tri dni od oznámenia rozhodnutia.
Pokiaľ súd rozhodne o prepustení, odsúdený sa vracia do ústavu buď do času než rozhodnutie nadobudne právoplatnosť, minimálne však na vybavenie formalít. Pokiaľ mu počas výkonu trestu zaslal niekto peniaze, tieto mohol bezhotovostne použiť na nákup tovaru v ústavnom obchode, avšak len toľko, aby mu vždy na osobnom účte zostalo toľko, aby mal na cestu bežnou verejnou dopravou do miesta trvalého bydliska. Tieto peniaze mu potom pri prepustení budú vydané spolu s dokladmi. Ak peniaze doteraz mu zaslané neboli, možno to urobiť, ale odporúčam najskôr sa informovať v príslušnom ústave na presný postup (môže byť trochu iný podľa jednotlivého ústavu).
Odsúdenému môže byť samozrejme umožnené zatelefonovať príbuznému z ústavného automatu, ale samozrejme istotu prepustenia bude mať až potom čo rozhodnutie súdu nadobudne právoplatnosť. Potom medzi možnosťou oznámiť to niekomu a faktickým prepustením môže byť pomerne krátka doba.
nedozery11
02.11.12,09:50
kazdy ma predsa pravo na telefonat
nedozery11
03.11.12,20:45
kazdy ma predsa pravo na telefonat
buchač
03.11.12,21:00
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, akým spôsobom väzeň je prepustení z väzenia na podmienku. Je o tom informovaný príbuzný, aby si ho vyzdvihol, alebo mu pridelia peniaze na cestu domov? Chceli by sme ísť pre neho, ale nevieme či ho prepustia. Podal si žiadosť o prepustenie na podmienku, ktoré mu vyprší 16.11.2012. Dozvie sa väzeň aspoň 1 deň pred prepustením, aby nám mal možnosť oznámiť, aby sme prišli pre neho ? Je totíž 300 km od domova.Ďakujem
Určite ...

kazdy ma predsa pravo na telefonat
...poviem inak .....dúfam , že nevyznie ironicky , o to mi nejde .

Keby mňa pustili na podmienku von , tak cinknem už z toho automatu , alebo popýtam nejakú dobrú dušu a oznámim , že dýcham voľnejšie ...

Tých 300 km sa dá za 4-5 hodín zmáknuť ...a ten čas by som využil na všeličo možné.....
misoft
03.11.12,21:02
...a keby na cestu nemal - benziniek a bánk je na štreke dosť :D
buchač
03.11.12,21:33
Určite ...

...poviem inak .....dúfam , že nevyznie ironicky , o to mi nejde .

Keby mňa pustili na podmienku von , tak cinknem už z toho automatu , alebo popýtam nejakú dobrú dušu a oznámim , že dýcham voľnejšie ...

Tých 300 km sa dá za 4-5 hodín zmáknuť ...a ten čas by som využil na všeličo možné.....


misoft 28 Minutes Ago #25145
...a keby na cestu nemal - benziniek a bánk je na štreke dosť :D


.....júúúúj ....teraz som si uvedomil , že ako to vyznieva .....teda fest blbo ....

Mal som na mysli to , že cinknem a čakám na príbuzných , že po mňa dôjdu .........