Ria007
01.11.12,12:33
Nemá moj syn nárok na sirotské len preto že otec bol canadskej národnosti , mám umrtný list ale nič iné neviem získať nakoľko ked pracoval v Canade som ho este vlastne ani nepoznala, a na sociálnom mi povedali že mám priniesť kde pracoval a kolko má odpracované, lebo že s Canadou maju zmluvu, len ako mám tieto info získať?? dakujem za radu
ivka70
01.11.12,11:38
Skus sa obratit na velvyslanectvo, mohli by ti poradit na ktoru instituciu v Kanade sa obratit.
Mala by to byt obdoba nasej socialnej poistovne.

Kanadan pracoval aj na SK? Ako dlho?
misoft
01.11.12,13:30
Ria007
01.11.12,14:12
dakujem za odpoved, no práve preto sa pýtam tu pretože tak zasa super Anglicky nekomunikujem , hlavne nie uradná angličtina , a ked som aj volala do Canady tak samé automaty a nič nezistím, aby som si vedela s Canadou riešiť to sirotské, nemali by mi pomocť tu na SK v slovenskom jazyku to riešiť , a určite aj oni poznaju inštitúcie v Canade lepšie ako ja, ale asi veľa chcem :-) a nie na SK nepracoval pokial ja viem .
ivka70
01.11.12,16:31
dakujem za odpoved, no práve preto sa pýtam tu pretože tak zasa super Anglicky nekomunikujem , hlavne nie uradná angličtina , a ked som aj volala do Canady tak samé automaty a nič nezistím, aby som si vedela s Canadou riešiť to sirotské, nemali by mi pomocť tu na SK v slovenskom jazyku to riešiť , a určite aj oni poznaju inštitúcie v Canade lepšie ako ja, ale asi veľa chcem :-) a nie na SK nepracoval pokial ja viem .

Misoft ti dal link na kanadsku ambasadu v Prahe.
K tej asi patri aj Slovenska republika.
Tam by si sa mala vediet dohovorit aj v cestine.

Este mi napadla dalsia moznost, obratit sa na Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže.
Mozno ti poradia.
misoft
01.11.12,16:33
Ambasáda v Prahe je pre Českú republiku a Slovensko - komunikujú anglicky, francúzsky, česky.
rokino
01.11.12,20:49
podobne sme to takto riesili cez ambasadu