Xender
01.11.12,12:56
Dobrý deň,

už dlhšie sa zaoberáme v činžiaku jedným obrovským problémom.

Máme domovú dôverníčku, ktorá sa tvári a robí akoby celý činžiak vlastnila.
Momentálne sme skončili práce ohladne zateplovania bytovky a podobne, ale problém je niekde inde.

Keď nastal internetový boom /asi 5 rokov dozadu/, tak bol náš celý činžiak pripojený k jednému poskytovateľovi internetu. Má na streche anténu.

Neskôr sa strecha prenajala, takže nám platia nejaký nájom firmy, ktoré sa tam nachádzajú.

Sme už dlhšiu dobu nespokojní s poskytovatelom internetu, jeho prístupom a službami. Preto sme sa rozhodli ho zmeniť, lenže tu je ten kameň úrazu.

Spoločnosť od ktorej chceme mať internet hovorí, že treba spraviť podpisovú akciu na to /min. nadpolovičnú väčšinu/, pretože domovníčka výslovne zakazuje druhú firmu poskytujúcu internet.

Takže sme spravili podpisovú akciu - /dopadla dobre, podpísali sa takmer všetci/

Potom argumentovala s tým, že treba získať súhlas od prenajímatelov strechy - /aj to daná firma má/

Teraz čakáme na domovú schôdzu, kde sa konečne rozhodne, či môžeme mať internet od niekoho iného.

Domovníčka zastáva taký názor, že ONA chce na činžiaku len jednu firmu poskytujúcu internet.

A ževraj si môžeme robiť čo chceme, že tam tá druhá firma nebude hoci máme podpisy aj súhlas tých firiem na streche.

Povedal som jej, že či to mám dať na protimonopolový úrad alebo do lampárne... na to mi neodpovedala.


Prosím, poradte mi čo mám robiť. Toto je hrozné obmedzovanie slobody. Ten internet ktorý chceme je najlepší a za prijatelnú cenu. V celom regióne ide o najlepšieho poskytovatela internetu, lenže tu nemôže byť - skrz domovníčku, ktorá robí všetko pre to aby sa ten internet k nám nedostal.

A ešte taká haluz. Mali sme pred činžiakom rozsiahle kríky, v kt. sa množili potkany. Tak domovníčka spravila podpisovú akciu na ich vystrihanie. Na druhý deň už boli tie kríky vykosené....

Tak prečo nemôžeme mať takto rýchlo aj internet od druhého dodávatela?

Ako by ste postupovali VY... ďakujem
danushka
01.11.12,12:54
Podobné sa už rozoberalo tu http://www.porada.sk/t201881-suhlas-vlastnikov-bytu-k-zavedeniu-internetu.html .
Počítaj, možno budeš viac informovaný. :)
marjankaj
01.11.12,13:06
A kto dal domovníčke právo rozhodovať o takýchto veciach? Máte SVB?
misoft
01.11.12,13:06
Že ju neviete prekričať?

Dobrý deň,

už dlhšie sa zaoberáme v činžiaku jedným obrovským problémom.

Máme domovú dôverníčku, ktorá sa tvári a robí akoby celý činžiak vlastnila.
Momentálne sme skončili práce ohladne zateplovania bytovky a podobne, ale problém je niekde inde.

Keď nastal internetový boom /asi 5 rokov dozadu/, tak bol náš celý činžiak pripojený k jednému poskytovateľovi internetu. Má na streche anténu.

Neskôr sa strecha prenajala, takže nám platia nejaký nájom firmy, ktoré sa tam nachádzajú. A peniaze kam plynú?

Sme už dlhšiu dobu nespokojní s poskytovatelom internetu, jeho prístupom a službami. Preto sme sa rozhodli ho zmeniť, lenže tu je ten kameň úrazu.

Spoločnosť od ktorej chceme mať internet hovorí, že treba spraviť podpisovú akciu na to /min. nadpolovičnú väčšinu/, pretože domovníčka výslovne zakazuje druhú firmu poskytujúcu internet. Spoločnosť nemá čo nariaďovať nejakú podpisovú akciu, má držať hubu, lebo strecha jej nepatrí, je tam len v podnájme! A domovníčka nie je majiteľkou baráku, ani strechy - ak tam nebýva, tak nemá ani právo do toho kecať

Takže sme spravili podpisovú akciu - /dopadla dobre, podpísali sa takmer všetci/

Potom argumentovala s tým, že treba získať súhlas od prenajímatelov strechy - /aj to daná firma má/ Viď vyššie - firma nie je majiteľom strechy - je tam dočasne - stačí zrušiť zmluvu a môže padať. Firma nemá čo kecať do rozhodnutí vlastníkov strechy

Teraz čakáme na domovú schôdzu, kde sa konečne rozhodne, či môžeme mať internet od niekoho iného. No keďže bude schôdza: body programu: odvolanie domovníčky - neobhajuje záujmy majiteľov, ale záujmy firmy v podnájme; vypovedanie zmluvy firme, ktorá je na streche; odsúhlasenie zavedenia internetu od akéhokoľvek poskytovateľa bez obmedzení.

Domovníčka zastáva taký názor, že ONA chce na činžiaku len jednu firmu poskytujúcu internet. Čo ona chce je vedľajšie - nie je majiteľom (max. tak podielovým) - takže čo povie väčšina - to platí!

A ževraj si môžeme robiť čo chceme, že tam tá druhá firma nebude hoci máme podpisy aj súhlas tých firiem na streche.

Povedal som jej, že či to mám dať na protimonopolový úrad alebo do lampárne... na to mi neodpovedala. A vedela prečo - šak ona zaiste od "firmy" bokovku dostávala. Preto tak zaryto bojuje. O koryto príde.


Prosím, poradte mi čo mám robiť. Toto je hrozné obmedzovanie slobody. Ten internet ktorý chceme je najlepší a za prijatelnú cenu. V celom regióne ide o najlepšieho poskytovatela internetu, lenže tu nemôže byť - skrz domovníčku, ktorá robí všetko pre to aby sa ten internet k nám nedostal.

A ešte taká haluz. Mali sme pred činžiakom rozsiahle kríky, v kt. sa množili potkany. Tak domovníčka spravila podpisovú akciu na ich vystrihanie. Na druhý deň už boli tie kríky vykosené....

Tak prečo nemôžeme mať takto rýchlo aj internet od druhého dodávatela?

Ako by ste postupovali VY... ďakujem


Poviem to takto - ste všetci BARANI. Nechať sa takto šikanovať jednou babou - na čo sú schôdze? Tam si huby otvorte - jej po hube dajte, z funkcie vykopnite a bude pokoj.
buchač
01.11.12,13:56
...
Ako by ste postupovali VY... ďakujem

...nechci vedieť .......teda radšej nie ....:rolleyes:


P.S.:
U nás bola situácia ...
Zástupca si neplnil povinnosti ( nepodstatné teraz ) ...
Nuž som inicioval schôdzu majiteľov za účelom zlepšenia jeho činnosti .
Susedovci mu povedali svoje , chlapík chytil nervy a šmaril ( už vopred pripravenú ) dokumentáciu do pľacu ...

...som zástupcom vlastníkov za náš vchod....mladé rodinky nestíhajú a tým starším sa zasa do problematiky nejak už nechce......nanútili mi to susedia v podstate...ale zadarmo to nerobím ;)
Ale také konanie , čo činí dotyčná , by ma ani v tých blbých snoch asi ...

P.S. 2 :

...ja som na určité veci a jednanie fest háklivý !
Raz - dva krát upozorním a potom už ale konať začnem ...


P.S. 3 :

...a tá ONA asi dobré číslo .......žeby Ludolfovo ?????....:rolleyes: :---
Xender
01.11.12,14:08
tá domovníčka je jednoducho.... škoda reči. Stará asi nikde nerobí.. a jediné čo vie robiť je šíriť klebety po činžiaku, ohovárať susedov a hrať sa na majitelku činžiaku.

A čo sa týka toho neschopného poskytovateľa internetu... Jeho posledný výrok znel: "ja nebudem zvyšovať rýchlosť, ja som neni odkázaný na to,"

Na druhý deň sme mu dali výpoveď.

A z toho vyplýva, že si je svojím postavením v činžiaku nejak moc istý... určite má domovníčka nejaké benefity z toho, že si ho tam drží.

Ale toto je už vážne neúnosné. Aby bol človek takto obmedzovaný.


Ten druhý poskytovateľ internetu telefonoval s domovníčkou, pretože trebalo dať na strechu príjmač, či také niečo. Na to mu povedala, že ona druhý internet na strechu nechce. Tak preto po nás chcel aby sme spravili podpisovú akciu s tým, aby si mohol dať na strechu ten príjmač. Podpisovka dopadal dobre.

Potom domovníčka povedala, že je strecha prenajatá a keď sa na strechu dá ešte jedna firma, tak stratí bytovka peniaze. Z toho dôvodu si poskytovateľ internetu B. zohnal súhlas tých firiem, že im to nebude vadiť.

No potom domovníčka povedala, že sa to celé prejedná až na schodzi.

Keď som volal s majitelom internetu B, prečo ešte nemáme od nich ten internet, tak povedal, že domovníčka nemôže zakázať, ale môže určiť podmienky.

......

a potom sama domovníčka spravila podpisovku na výrub stromov... a stromky vyrúbali na druhý deň.

......

Dúfam, že ju na tej schôdzi zložíme... Dúfam, že si vlastníci bytov otvoria hubu a nebudú s ňou stále len súhlasiť.


A syn tej domovníčky ešte povie, že "zmierte sa s tým, že sa ten druhý internet k nám nedostane".

Určite ide o niečo nekalé.
marjankaj
01.11.12,14:35
No ja neviem, ale dôverníčka je niečo ako zamestnanec, prípadne upratovačka. A od takýchto sa necháte buzerovať? Aj predseda SVB si musí nechať odsúhlasiť na schôdzi vlastníkov, čo môže urobiť a čo nie. U vás je tá dôverníčka niečo extra? Čo ju do funkcie vymenoval prezident?
Alebo je tam ešte z čias ŠTB? A nezbadala aký rok sa píše dnes?
Xender
01.11.12,14:52
presne tak. Domovníčka je pre ľudí a nie ľudia pre ňu...

Jej to už očividne hnete na mozog...

Je určite v tom, že ona je tu kráľovná, že ona to tu vedie a riadi.

Je každému jasné, že sa dobre obohacuje na bytovke. Či už skrz to, že preferuje a obraňuje len ten jeden internet a teraz ked sa zateplila bytovka, tak určite dostala bokovku za pretlačenie/uprednostnenie. Robí sa to tak...


A ešte mi aj povie, že: "ja mám na bytovke dosť ludí, ktorí mi donášajú a vylizujú mi zadok"
Xender
01.11.12,14:55
tam by ju trebalo odstrániť stade lopatou. Dúfam, že si presadíme ten druhý internet. Lebo čo sme mali, tak to bola čistá katastrofa. Momentálne máme internet do modemu,... čakáme na schôdzu, kt. by mala byť do 14. tich dní.

Ale aj tak nechápem prečo čakáme na schôdzu. Predsa podpisy máme, aj veškeré súhlasy z bytového družstva sú... len to Ludolfovo číslo stále vytahuje nejaké svoje práva, ktoré plynú z pozície domovníka.


Na to aby vykosila kríky len na základe podpisov schôdzu nepotrebovala!!!!
mackoivan
01.11.12,15:29
my máme v dome šesť poskytovateľov internetu. jeden bezdrôtovo , (anténa na streche) a ostatní po optických kábloch či tel. linka. Nikoho vlastníci bytov neschvaľovali na zhromaždení. A čo? aj vlastníci satelitných antén si dávaju schváliť namontovanie paraboly? Poslali by akúsi domovníčku do kelu.
Rozalka
01.11.12,15:36
Dobrý deň,


Domovníčka zastáva taký názor, že ONA chce na činžiaku len jednu firmu poskytujúcu internet.


A to si nemôžete každý dať do bytu internet, aký chcete? my máme cez ST a žiaden domovník by ma nezastavil ....
srska
01.11.12,15:45
A to si nemôžete každý dať do bytu internet, aký chcete? my máme cez ST a žiaden domovník by ma nezastavil ....len problém je asi ten, že nie všade si poskytovateľ môže robiť čo chce. u nás k tomu musí mať súhlas správcovského družstva. na začiatku (2007) mali trasy do každého bytu natiahnuté enem dvaja (aj si to zaplatili). dnes je situáciá taká, že káble sú po schodištiach poťahané kade - tade.
buchač
01.11.12,19:00
Xender ... nože daj tú dedinu , kde si nejaká pinda pindá ...
Indeed
03.11.12,10:36
Vykašlal by som sa na žabo-myšie vojny,

aj mobilný internet je dobrý už teraz.....

a nepotrebuješ žiadný kábel ... signal 3G je už vo všetkých mestách na Slovensku....
Ľubomír
03.11.12,11:52
Odvolajte ju a bude pokoj.
rosemary
06.11.12,08:43
pre Xender, neviem prečo mám dojem, že viem v ktorej bytovke bývaš!!!!
Emka Roman
06.11.12,13:05
pre Xender, neviem prečo mám dojem, že viem v ktorej bytovke bývaš!!!!

Jasnovidec.
Xender
06.11.12,13:57
jediné vysvetlenie: "jasnovidec" :D

Takže nielen v našej dedine sú takéto problémy?