val.c
01.11.12,13:00
Dobrý deň,

prenajímam byt v OV, ktorý je v správe SVB.
Posledný podnájomník mi urobil vysoké nedoplatky.
Chcem sa opýtať, či je možné, tak ako pri plyne a elektrine, napísať aj samotný nájom (ktorý obsahuje platby za vodné, stočné, kúrenie...atď.) ktorý platím SVB na podnájomníka.


Ďakujem

Marcela
mackoivan
01.11.12,14:51
Dobrý deň,

prenajímam byt v OV, ktorý je v správe SVB.
Posledný podnájomník mi urobil vysoké nedoplatky.
Chcem sa opýtať, či je možné, tak ako pri plyne a elektrine, napísať aj samotný nájom (ktorý obsahuje platby za vodné, stočné, kúrenie...atď.) ktorý platím SVB na podnájomníka.


Ďakujem

Marcela
nuž ťažko ti odpovedať. Píšeš nezrozumiteľne. Byt je tvoj a ty ako vlastníčka si v právnom vzťahu so Spoločenstvom vlastníkov bytov (SVB)
Ty sama si členom SVB a máš aj povinosti, ktoré vyplývajú s vlastníctvom bytu a z toho plynucého členstva v SVB. Podnajomník nie je členom SVB a SVB nemá s ním právny vzťah. Za platby zodpovedáš len ty. A správca ekonomických služieb (predpokladám, že ho máte)komunikuje len s tebou ako vlastníčkou bytu. To ako si to usporiadaš so svojim podnajomníkom je len vaša vec. Myslím, že aj predseda SVB ti to ujasní.
Halli
01.11.12,21:25
Dobrý deň,

prenajímam byt v OV, ktorý je v správe SVB.
Posledný podnájomník mi urobil vysoké nedoplatky.
Chcem sa opýtať, či je možné, tak ako pri plyne a elektrine, napísať aj samotný nájom (ktorý obsahuje platby za vodné, stočné, kúrenie...atď.) ktorý platím SVB na podnájomníka.


Ďakujem

Marcela...jednoznacne NIE!...a nauc sa ze vlastnik si ty a platit musis za sluzby spojene s uzivanim bytu tvoj najomnik tebe plati najom...
danushka
01.11.12,21:56
A dobudúcna Ti poradím. Ak budeš prenajímať byt novému nájomcovi, spíš s ním nájomnú zmluvu s exekučným titulom. Akonáhle prestane platiť, šup s ním von bez toho, aby si to musela riešiť súdnou cestou a dlh narastie.
Halli
02.11.12,06:48
sorry pisala som cez MT tak bez znamienok...
val.c
05.11.12,13:06
....nauč sa, že vlastníkom si ty.....TO JE VEĽMI ZVLÁŠTNA REAKCIA!!!
Veď ja predsa veľmi dobre viem, že vlastníkom som ja a mám svoje práva a povinnosti!!! ktoré si aj plním. Dokonca som vyplatila z vlastného vrecka všetky nedoplatky v dohodnutom termíne a nikdy som nemeškala ani s jednou platbou za byt!!!
Len som sa pekne pýtala, či je niečo také možné....aj keď sa mi to nezdalo, ale veď za opýtanie nič nedám. Táto reakcia bola neprimeraná.
Elektrárne aj plynárne dávajú možnosť, napísať zmluvu na podnájomníka, tak aby znášal všetky dlhy on, hoci som ja vlastníčkou bytu....preto hodila tu na diskusiu túto tému, pretože nie som jediná, ktorá má veľké problémy s prenájmom.
....ale asi tu viac žiadnu otázku nepoložím....
val.c
05.11.12,13:08
Ďakujem za odpoveď, predpokladala som, že je to takto....len som tajne dúfala, že existuje nejaká možnosť, ako tieto problémy s podnájomníkmi vyriešiť....
val.c
05.11.12,13:09
...čo je to exekučný titul? Vieš mi k tomu napísať viac?
mareko
07.11.12,15:28
A dobudúcna Ti poradím. Ak budeš prenajímať byt novému nájomcovi, spíš s ním nájomnú zmluvu s exekučným titulom. Akonáhle prestane platiť, šup s ním von bez toho, aby si to musela riešiť súdnou cestou a dlh narastie.
Danushka, napíš niečo bližšie o zmluve s exekučným titulom. Ďakujem :)
danushka
07.11.12,18:05
Danushka, napíš niečo bližšie o zmluve s exekučným titulom. Ďakujem :)
Kuk tu :)
http://www.najpravo.sk/judikatura/obcianske-procesne-pravo/exekucia-a-vykon-rozhodnutia/notarska-zapisnica-ako-exekucny-titul.html
Halli
08.11.12,13:38
....nauč sa, že vlastníkom si ty.....TO JE VEĽMI ZVLÁŠTNA REAKCIA!!!


Veď ja predsa veľmi dobre viem, že vlastníkom som ja a mám svoje práva a povinnosti!!! ktoré si aj plním. Dokonca som vyplatila z vlastného vrecka všetky nedoplatky v dohodnutom termíne a nikdy som nemeškala ani s jednou platbou za byt!!!
Len som sa pekne pýtala, či je niečo také možné....aj keď sa mi to nezdalo, ale veď za opýtanie nič nedám. Táto reakcia bola neprimeraná.
Elektrárne aj plynárne dávajú možnosť, napísať zmluvu na podnájomníka, tak aby znášal všetky dlhy on, hoci som ja vlastníčkou bytu....preto hodila tu na diskusiu túto tému, pretože nie som jediná, ktorá má veľké problémy s prenájmom.
....ale asi tu viac žiadnu otázku nepoložím....

Nuž keď sa durdíš tak nedávaj také otázky...je veľký rozdiel byť vlastníkom bytu a odoberateľom elektriny a plynu. Elektrarnam a plynárnam je jedno kto im platí, nezaujíma ich vlastník....hlavne že kešujú...Takže to je ten veľký rozdiel a preto mi prišla nie zvláštna moja reakcia ...ale ZVLAŠTNA TVOJA OTÁZKA ;)


.... napísať aj samotný nájom (ktorý obsahuje platby za vodné, stočné, kúrenie...atď.)

Marcela



... a ak píšeš o tvojom nájme tak ty nie si nájomník...tak preto sa to nauč :)