oriodm
01.11.12,14:58
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť koľko rokov a v akej triede by sa mala odpisovať tabuľa, na ktorej je napísaný názov firmy.
Prosím poraďte.
Tweety
01.11.12,14:00
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť koľko rokov a v akej triede by sa mala odpisovať tabuľa, na ktorej je napísaný názov firmy.
Prosím poraďte.
Máš to zaradené do majetku? To má takú vysokú hodnotu?
Chrusťa
01.11.12,14:20
väčšinou takéto tabule sa považujú za reklamu a idú do daňových výdavkov priamo, neodpisujú sa, samozrejme nemám tým na mysli aj konštrukcie, či iné piliere na kt. takáto tabuli je namontovaná....avšak samotná tabula, na kt. je uvedený názov firmy je jednoznačne považovaná za reklamu
Stefan2005
01.11.12,14:29
väčšinou takéto tabule sa považujú za reklamu a idú do daňových výdavkov priamo, neodpisujú sa, samozrejme nemám tým na mysli aj konštrukcie, či iné piliere na kt. takáto tabuli je namontovaná....avšak samotná tabula, na kt. je uvedený názov firmy je jednoznačne považovaná za reklamu

... a pre dané tvrdenie máš aj podporu v nejakom predpise?

Lebo: ako súčasť stavieb sa odpisujú konštrukcie na upevnenie reklamných, informačných a propagačných zariadení; samotné informačné, reklamné a propagačné zariadenia sa odpisujú oddelene od stavieb (väčšinou kód KP 31.5 – Elektrické zdroje svetla a svietidlá, a budú sa odpisovať v 2. odpisovej skupine)

... treba si pozrieť pokyn MF SR č. 3400/1998-62, v ktorom sa možno dočítať o začleňovaní technických zariadení do stavby alebo ich samostatnom evidovaní a odpisovaní.
oriodm
01.11.12,14:35
Máš to zaradené do majetku? To má takú vysokú hodnotu?
Výroba a inštalácia tabule s logom firmy je nad 1700 EUR a vyfakuturované jednou sumou.
Chrusťa
02.11.12,18:53
Opierala som sa o publikáciu Dane a účtovníctvo, kde sa daná problematika rozoberala - reklama
Chrusťa
02.11.12,18:55
a pre Stefan 2005 pre upresnenie, jasne som napísala, že nemám na mysli konštrukcie, na kt. svetelné, či reklamné tabule stoja. Tie samozrejme sú súčasťou budovy a podľa toho sa aj odpisujú....
Stefan2005
02.11.12,19:42
a pre Stefan 2005 pre upresnenie, jasne som napísala, že nemám na mysli konštrukcie, na kt. svetelné, či reklamné tabule stoja. Tie samozrejme sú súčasťou budovy a podľa toho sa aj odpisujú....

... veď aj ja som jasne napísal (aspoň dúfam), že tabuľa, na ktorej je názov firmy (na čo sa pýtajú v zadaní) sa odpisuje samostatne (ak splní cenovú podmienku, resp. sa tak rozhodne UJ) - teda to nie je reklama (služba).