martin-nik
01.11.12,18:34
dobrý deň potrebujem poradiť kúpil som notebook zapol ho a ako nabehol tak my samo vyhodilo zálohu vindowsu len som zistil že nemám toľko dvd koľko to pýtalo tak som túto operáciu odložil na neskôr. Potom neskôr som spustil notebook a už my to nevyhodilo a neviem ako sa mam k tomu dostať nevedeli by ste my poradiť?
mecky
01.11.12,17:59
malo by to byt popisane v manuale

btw tuto zalohu ako taku nepotrebujes, aj keby preinstalovavas win, mozes pouzit win 7 stiahnute z netu, len to musi byt ta ista verzia
misoft
01.11.12,18:17
Môžeš si urobiť "Obraz systému" (Ovládací panel > Zálohovanie a obnovenie > Vytvoriť obraz systému) - budeš mať všetko i to čo si nainštaloval doteraz, alebo "Vytvoriť disk na opravu" - tzv. Recovery Disk (Ovládací panel > Zálohovanie a obnovenie > Vytvoriť disk na opravu systému) - v prípade, že "spadne" a potrebuješ ho "rozhýbať". Zároveň si tam môžeš nastaviť Zálohovanie - bude zálohovať vybrané súbory na miesto, ktoré si určíš (na iný disk) - ak prídeš o dáta na C:// - nájdeš ich v zálohe.

Ale už bolo povedané - stačí ti Win 7 z netu, alebo od kamaráta - číslo máš na spodku NB, toto len zadáš, alebo prinajhoršom na NB je skrytá partícia s kompletnou inštalačkou Win7 (prídeš o vsjo uložené a nainštalované).
Vlado40
01.11.12,18:22
Stiahni si program MaxBlast5 a použi ho na zálohu a obnovu z Win aj z bootovacieho CD.Je to vlastne True Image ale staršia verzia free.
http://www.seagate.com/support/internal-hard-drives/consumer-electronics/ld25-series/maxblast-master-dl/
sthruska
02.11.12,08:30
Radšej si urob zálohu továrenského OS. Má so sebou už všetky ovládače + spústu zbytočností.
Má jednu nevýhodu. Ak máš disk ináč delený, než bol pôvodne, tak ti to všetko zruší. No, obsah zruší kompletne vždy.
Pohľadaj v zozname programov - tam to určite nájdeš.
duves
02.11.12,09:21
Volil by som externy disk a free verziu HDClone - http://www.miray.de/products/sat.hdclone.html
mecky
02.11.12,09:31
trochu vrtnem do diskusie :)

ja osobne tieto obrazy uz nainstalovaneho win nepouzivam, podla mna to na domaci pc nema vyznam. win sa nepreinstalovava kazdu chvilu, ked si nahodim takto spraveny obraz stary niekolko mesiacov mam neaktualne ovladace a updaty, v pripade ze si spravim obraz systemu uz s nainstalovanym softom tak ma cakaju updaty aj tam, co zaberie nakoniec tolko casu co cisty win

dalsia vec, nepouzvam ani recovery image od vyrobcov, je tam ako uz je spomenute aj vyssie kopa balastu co len brzdi pc
sthruska
02.11.12,09:34
Jedna vec je záloha OS a druhá záloha HDD. Ja mám oboje.
A ten externý disk by mu ako pomohol? Berme, že mu padne OS na NB. HDD je v poriadku. Bude robiť opäť klonovanie externého disku na interný? Ale AKO?
Ak niekomu len troch záleží na zálohách OS či údajov, nech si kúpi na to program. Nie sú také drahé a návranosť je okamžite pri prvej havárii - stačí infekcia, zle inštalovaný program...
misoft
02.11.12,13:20
ja osobne tieto obrazy uz nainstalovaneho win nepouzivam, podla mna to na domaci pc nema vyznam. win sa nepreinstalovava kazdu chvilu, ked si nahodim takto spraveny obraz stary niekolko mesiacov mam neaktualne ovladace a updaty, v pripade ze si spravim obraz systemu uz s nainstalovanym softom tak ma cakaju updaty aj tam, co zaberie nakoniec tolko casu co cisty win

dalsia vec, nepouzvam ani recovery image od vyrobcov, je tam ako uz je spomenute aj vyssie kopa balastu co len brzdi pc
detto: logika: pokiaľ OS ide, tak do neho nevŕtaj, pred nejakou aktualizáciou = bod obnovy, pokiaľ sa niečo pos*rie - dokumenty majú mať zálohu inde - nepomôže ani image disku, ani recovery = maximálne sa dostaneš do systému, aby si si zachránil, čo sa dá.

Teda ani ja nemám ani recovery, ani image - zbytočnosť. Dokumenty mám zálohované na troch miestach (dokonca na cloude) - neriešim takéto zbytočnosti.
sthruska
03.11.12,07:16
Teda ani ja nemám ani recovery, ani image - zbytočnosť.
Tak to asi používaš NodePad a Mine. Mne po veľkej praxi trvá nová kompletná inštalácia 1 deň. Predtým aj 3. Vďaka image to trvá 15 minút. Nikdy nevieš.
Vlado40
03.11.12,08:03
Na každom PC ,NTB na ktorom inštalujem OS si po kompletnom nainštalovaní spravím obraz disku C.Keďže teraz sú aj v NTB HDD väčšej kapacity ,tak na HDD si vytvorím partíciu 15-20 GB ,záleží koľko miesta zaberie záloha ,kam uložím obraz disku a komplet nové stiahnuté ovádače.Túto časť HDD potom dám skryť ,takže sa v systéme ani nezobrazí.Recovery partície zvyknem mazať,pretože sú zbytočné ,ak sa potom menia veľkosti partícií HDD a obsahujú kopu zbytočností,ktoré spomaľujú OS.
misoft
03.11.12,12:10
Hlavne používať hlavu!
sf777
09.11.12,14:25
Caute
Nechcem zakladat dalšiu temu tak by som sa spytat ci existuje nejaky sposob ako si urobit vlastné recovery DVD pre svoj pc nie notebook.
Mam na mysli to ze by som si nainstaloval win7 do pc plus nejake programy a vytvorit si z toho recovery dvd.
Alebo sposob ako dosiahnut to aby sa mi pri instalacii win7 automaticky nainstalovali programy trebars office, ccleaner, adobe, avast, nero .... atd. Trebars ak mi celkom odide hdd aby som pri kupe noveho hdd vedel win nahodit naspat ako bol aj s programami.
dik za rady
misoft
09.11.12,15:56
Recovery sa dá urobiť z OS - tam nezáleží, či je to NB, alebo PC. Skoč do Zálohovanie a obnovenie a môžeš vytvoriť Disk na opravu systému (to je to Recovery), alebo Vytvoriť obraz systému (to je už OS s nainštalovanými aplikáciami - potrebné viacej "placiek")
sf777
09.11.12,16:15
Recovery sa dá urobiť z OS - tam nezáleží, či je to NB, alebo PC. Skoč do Zálohovanie a obnovenie a môžeš vytvoriť Disk na opravu systému (to je to Recovery), alebo Vytvoriť obraz systému (to je už OS s nainštalovanými aplikáciami - potrebné viacej "placiek")

dik skusim to tak urobit ten obraz systému
caf caf