MarcelaLu
23.02.06,18:38
Dobrý večer,

žiadam Vás o radu.

Klasické JU mi je jasné, teda pokiaľ dobre rozmýšľam, pri podaní daňového priznania pri uplatnení paušálnych výdavkoch prílohy výkaz o PaV a výkaz o MaZ nedávam(na základe čoho ich zostavím ???). Dobre rozmýšľam??? Klient ma presviedča, že minulý rok mu účtovníčka dala aj výkazy a uplatňoval si paušálne výdavky. Najkrajšie na tom je, že on si daňové z minulého roka neodfotil....
ondrejvla
23.02.06,17:43
Nie, pri paušálnych výdavkoch sa výkazy nedávajú. Síce ja som všetky pohyby účtovala klientom do PD, ale k 31.12 som zistila, že je výhodnejšie postupovať podľa §6, ods.10 ZoDP, napriek tomu som PD vytlačila.
Zvlášť si vyhotovíš zúčtovanie príjmov, z toho 25% paušálny výdaj plus platby do fondov.
Zita5
23.02.06,17:47
Dobrý večer,

žiadam Vás o radu.

Klasické JU mi je jasné, teda pokiaľ dobre rozmýšľam, pri podaní daňového priznania pri uplatnení paušálnych výdavkoch prílohy výkaz o PaV a výkaz o MaZ nedávam(na základe čoho ich zostavím ???). Dobre rozmýšľam??? Klient ma presviedča, že minulý rok mu účtovníčka dala aj výkazy a uplatňoval si paušálne výdavky. Najkrajšie na tom je, že on si daňové z minulého roka neodfotil....

Nepodávaš žiadne výkazy .Len DP.
MarcelaLu
23.02.06,17:48
Ďakujem Vám všetkým.

Marcela
aladin
23.02.06,17:49
Pri pausale netreba podat vykazy ja ich napriek tomu podavam a danovy urad ich nevracia. Nie je to ziadny problem ked sa odovzdaju.
Braňo
23.02.06,17:52
Pri pausale netreba podat vykazy ja ich napriek tomu podavam a danovy urad ich nevracia. Nie je to ziadny problem ked sa odovzdaju.


Daňový úrad ich nevarcia, ale určite potom nemáš správny výkaz o príjmoch a výdavkoch, keďže si si "zvýšil" a uplatnil paušálne výdavky a zaplatené poistné:) .
martina 11
24.02.06,11:16
A ako dávate kreditné úroky do príjmu, pri uplatňovaní paušalných výdavkov? Uplatníte si pri nich tiež % výdavkov? Alebo ich pripočítate po odčítaní výdavkov? /Lenže potom by to v DP nesedelo. Díky