bensson2
01.11.12,21:39
prosim chcel by som zistit mal som odobraty sudom VP na 20mesiacov za alkohol musim podstupit preskusanie a psychotesty?
arizona
01.11.12,20:44
daj si svoj nazov temy do vyhladavaca. To je to okienko vpravo hore ;)
Najdes vela rovnakch tem,aj odpovedi



http://www.profivodic.sk/vodicsky_preukaz
marjankaj
01.11.12,20:50
prosim chcel by som zistit mal som odobraty sudom VP na 20mesiacov za alkohol musim podstupit preskusanie a psychotesty?
Myslím, že to nie je povinné. Teda ak sa zaobídeš bez toho VP.
srdenko
01.11.12,21:20
pojdes na preskusanie
marjankaj
01.11.12,21:25
No v linku, čo dala arizona sa píše.


Vrátiť odobraté vodičské oprávnenie alebo obnoviť jeho pôvodný rozsah možno len po preskúmaní zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti, po preskúšaní odbornej spôsobilosti a po splnení ostatných podmienok uvedených v rozhodnutí o odobratí vodičského oprávnenia alebo obmedzení rozsahu vodičského oprávnenia.
bensson2
01.11.12,22:15
kazdy mi to inak hovori ze pokial neni odobraty na viac ako 2rok ze sa nemusi robit
marjankaj
01.11.12,22:31
kazdy mi to inak hovori ze pokial neni odobraty na viac ako 2rok ze sa nemusi robit
No tak sa teda podľa toho riaď. :cool:
draik
02.11.12,10:03
Najvyšší čas, aby ste si konečne prečítali platné predpisy týkajúce sa vedenia motorových vozidiel. Najmä teraz, keď máte zákaz činnosti by zákon 8/2009 Z.z. a vyhláška k nemu mohli byť užitočné. Na všetky Vaše otázky v nich nájdete odpoveď a zrejme aj iné, o ktorých ani neviete a mali by ste vedieť. Navyše znalosť týchto predpisov sa Vám zíde, ak sa chcete vrátiť za volant. Ako indícia môže poslúžiť napr. toto:

Ak je držiteľ vodičského oprávnenia ako vodič motorového vozidla dôvodne podozrivý z porušenia pravidiel cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo odmietnutím podrobiť sa vyšetreniu na ich zistenie, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva lekárom so špecializáciou v špecializačnom odbore psychiatria.

Držiteľ vodičského oprávnenia, ktorému bol uložený trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo ktorému bola uložená sankcia zákazu činnosti spočívajúca v zákaze vedenia motorových vozidiel, je povinný pred vrátením vodičského preukazu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla držiteľ vodičského oprávnenia na základe takého trestu alebo sankcie nesmel vykonávať dva roky a viac, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti, preskúmaniu psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2. Do úspešného splnenia týchto povinností sa držiteľovi vodičského oprávnenia vodičský preukaz nevráti.

čo sa týka preskúšania, vo Vašom prípade:
§79 ods. 2:
Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z
a) predpisov o cestnej premávke
bensson2
02.11.12,20:42
cize ak mam chapat nemusim robit preskusanie a psychotesty ak som nemal zakaz viacej ako 2roky???prosim o odpoved dakujem vopred