Petrobras
01.11.12,22:44
Viem že táto otázka asi znie divne..
Ale mám notebook : Toshiba Satellite A200
Všetko je tam pôvodné.. Viem že to nieje žiadne delo ale postačí to..
Ak spustím hry ako napr. Mafiu 2,Crysis 2 a hlavne Crysis 1
Tak to ide v pohode ale ide to takto :
10 sekúnd = 80fps a za 10sekúnd sa akokeby sekne obraz ale zvuk beží v pohode.. potom ked sa to odsekne je na sekundu čierna obrazovka a ide to v pohode.. tak to ide každú minútu..
Niekedy sa to seká aj tak že 10 sekund v pohode potom sa to naraz sekne a zase 10 sekund v pohode a tak dookola..
Zistil som že to je aj u hier ako Godfather 1 alebo 2 čo sú dosť staré hry..
Tak ma napadlo že je to tým OPEN WORLD ..
Napadlo ma že je to tým že sa okolo musí načítat vela modelov,textúr a pod.
Neviem čím je to konrtétne spôsobené..
Dakujem za Rady :confused:
Susho
02.11.12,09:55
Sám si si odpovedal ... nie je to žiadne delo. Takže nečakaj že ti hry pôjdu skvele.
Ak chceš hrať v dobrej kvalite, zaobstaraj si poriadny tower. Notbúky moc na hry nie sú.
misoft
02.11.12,13:15
Na hranie "náročnejších" hier potrebuješ aj patričnú "techniku".
A) výkonný procesor;
B) dostatok pamäte RAM;
c) dostatočnú grafiku.

NB majú jeden neduh: nikdy nemajú všetky tri podmienky súčasne (no nájdu sa aj NB, ktoré to spĺňajú, ale tá cena :eek:).
Okrem toho - desktop PC (stolový, tower) môžeš napchávať komponentami tak dlho, až z neho dosiahneš "delo", u NB síce niečo dosiahneš, ale hranice sú obmedzené.

P.S. na mojom NB "drvím síce Max Payne 3 a podľa nich by mu mala stačiť grafika 512 MB, no niekedy ani 1GB grafiky nestačí. Našťastie, môj NB má 2GB grafiku a 6GB RAM, takže to frčí plynulo na full detaily (ako film).
Teda musíš nájsť kompromisy - buď hra a prispôsobiť nastavenie hry v detailoch, alebo žiadna náročná hra.
mecky
02.11.12,13:51
P.S. na mojom NB "drvím síce Max Payne 3 a podľa nich by mu mala stačiť grafika 512 MB, no niekedy ani 1GB grafiky nestačí. Našťastie, môj NB má 2GB grafiku a 6GB RAM, takže to frčí plynulo na full detaily (ako film).
.
uz sa to tu snazim dlhoo vysvetlovat ale stale to trva :) 2GB na grafike ti pridaju na vykone velky prd
tak isto v tomto konkretnom pripade 6GB ram, ale to je trosku iny pripad ako pri tej grafike :)
misoft
02.11.12,14:29
Nehádam sa - ale by si sa čudoval, aký je rozdiel hrať s 512MB a s 2GB grafikou - na plné detaily - nebe a dudy.
kilohrasku
04.11.12,23:37
Mne to robilo napriklad pri Wow tiez ale len na urcitom mieste vypadol obraz a zvuk ostal mam nb a celkom delo :D bolo to sposobene ovladocom grafickej karty :) uisti sa ze ho mas najnovsí, pokial mas ale slabú konfiguraciu tak necakaj ze nove hry pobezia
mecky
05.11.12,11:40
misoft, ono to je asi tak, aby grafika bola schopna vyuzit velku pamet tak musi mat aj vykonne jadro, potom ked hras napr vo fullHD rozliseni, s niekolko x antialisiangom tak tam ta pamet v niektorych pripadoch moze byt vyuzita. co vsak pri ntb do ceny okolo 1000eur nehrozi. lame sa to az na rozliseniach 2,560 x 1,600 a vyssich

pre ilustraciu si najdi testy desktopovych AMD 7850 1gb vs 2 gb. pri fullHD kde rozdiely niesu ani v ramci chybi merania
desktopova 7850 je niekde na urovny high-end notebokovych chipov, co je kategoria 1500+ eur

osobne mam v pc 512MB grafiku a hram na rozliseni 1680 x 1050, zatial jedine kde bola citelnou brzdou pamet bolo GTAIV


este k tym 6GB ram: konkretne max payne 3 podla testov na cistom win7 pri hrany berie nieco cez 2Gb ram, to odhadom znamena max 1,5gb pre hru (nemam to nainstalovane, toto mozes skontrolovat ty)
teraz trochu teorie: vecsina hier je naprogramovana tak ze bezi ako 1 proces, to znamena pri 32bit aplikacii ze si moze zobrat max 2GB pamete (ak nemas upraveny win)
takze ak samotna hra nieje nativne 64bit aplikacia, alebo nebezi vo viac procesoch, z principu ti viac ako 2GB ram nezozerie