Lubkka
02.11.12,11:20
Dobry den
chcem sa spytat ak ma niekto uctovnictvo zivnostnika platcu DPH uctujuceho v podvojnom uctovnictve, ake danove priznanie zanho budete podavat ? Myslim dan z prijmu za rok 2012.
Dakujem
kn-alka
02.11.12,10:22
SZČO - podnikateľ podáva vždy DP typu B - nezávisle od typu účtovania.
Právnické osoby podávajú DP z dani z príjmov právnických osôb.
Lubkka
02.11.12,10:49
No nie som si ista, lebo ja uctujem v podvojnom uctovnictve o vynosoch a nakladoch. Kdezto danove priznanie typu B vychadza z prijmov a vydavkov. Co je teda podstatny rozdiel. TO mam korigovat vystupy z uctovnictva ? A ronako aj prilohy k DP - vykaz o majetku a zavazkoch a vykaz o prijmoch a vydavkoch - ja vobec nemam, ja mam z podvojneho uctovnictva suvahu a VZS.... neviem, neporadi niekto dalsi ?
srska
02.11.12,10:57
v dpfo-b za rok 2011 (a pravdepodobne aj za 2012) platilo to čo je ustanovené v poučení k vyplneniu dpfo-b - pozri finančný spravodajca 13/2011 str. 643
kn-alka
02.11.12,12:34
No nie som si ista, lebo ja uctujem v podvojnom uctovnictve o vynosoch a nakladoch. Kdezto danove priznanie typu B vychadza z prijmov a vydavkov. Co je teda podstatny rozdiel. TO mam korigovat vystupy z uctovnictva ? A ronako aj prilohy k DP - vykaz o majetku a zavazkoch a vykaz o prijmoch a vydavkoch - ja vobec nemam, ja mam z podvojneho uctovnictva suvahu a VZS.... neviem, neporadi niekto dalsi ?

Daň z príjmov

§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane


(1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza

a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11 alebo 14, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,
b) u daňovníka účtujúceho v sústave podvojného účtovníctva1) z výsledku hospodárenia
Lubkka
02.11.12,12:35
Dakujem Srska.
Takze podla FS: Daňovník, ktorý účtuje v sústave podvojného účtovníctva tabuľku č. 1 nevypĺňa; vypĺňa len riadky 39 až 44 a riadky 47 až 52. Údaje daňovník uvádza podľa účtovníctva. = to znamena ze uvediem do riadku zisk podla uctovnictva cize rozdiel medzi vynosmi a nakladmi. A ake prilohy podam k danovemu priznaniu, suvahu a VZS ?
kn-alka
02.11.12,12:54
áno, súvaha a VZS