Susho
02.11.12,10:52
Ahojte, moc sa do knižiek nevyznám a potreboval by som poradiť s výberom knižky s nie až tak zložitou angličtinou. Knižka bude pre priateľku tak aby ju to aj zaujímalo :P
Za radu vopred ďakujem :)
Braňo
02.11.12,09:56
Ahojte, moc sa do knižiek nevyznám a potreboval by som poradiť s výberom knižky s nie až tak zložitou angličtinou. Knižka bude pre priateľku tak aby ju to aj zaujímalo :P
Za radu vopred ďakujem :)

Napíš mi aký level angličtiny by to mal byť - predpokladám, že má aspoň B2.
Susho
02.11.12,10:08
Jasné :)
misomiso
02.11.12,10:18
Lebo my naozaj vieme, co zaujima tvoju priatelku...

Nedavno som sedel na Donovaloch na obede a vedla mna dve mlade baby, bavili sa o tom, ake ma ktora z nich auto, ci je to diesel, kolko to ma koni. Vraj jedna mal auto ktore uzasne sedelo na ceste a minule ju viezol kamarat s Octaviou 4x4 a zralo mu to 14 litrov... A tak stale dokola, sedel som tam akmer hodinu, a ked som odchdzal, stale viedli vysoko odborne debaty o autach... Ziadne kableky, ruze ani lodicky, ale automaticke prevodovky a intervaly vymeny oleja...
Susho
03.11.12,08:25
No lebo každá druhá sa zaujíma o autá....
Obyčaná baba to je z dedinky s obyčajnými dievčenskými problémami. Ja som tých knižiek až tak veľa nenačítal, tak podľa autorov to moc hodnotiť neviem.
fortunka
03.11.12,08:35
Skus niektore z takychto jazykovych edicii: http://www.macmillan.cz/anglicke-knihy/mr-intermediate.htm#.UJTk84aK8Uw (napriklad). Su vzdy odlevelovane podla znalosti a mavaju ich aj v knihkupectvach. Obycajnej babe kup nejaku klasiku, bud roman alebo nieco take. Ak ma rada kriminalky tak ja som zhltla jednym dychom prave tie od Agathy Christie v anglictine, nic ine ma z toho nebavilo:)
A este tie knihy su upravene tak aby sa s tym neanglicania velmi netrapili - podla mna.
Susho
03.11.12,22:03
Supeer presne také niečo som hľadal :) ďakujem pekne