kenny135
02.11.12,19:38
Čaute mám maličký problém. Mam PC a notebook a doma Wifi. Wifina skoro neustále vypadáva na notebooku pokiaľ je zároveň pripojený aj PC. V prípade, že PC vypnem na notebooku nemám problémy s pripojením.
Mám nový notebook a s tým predošlím mi toto nerobievalo... bežalo to tak v podstate bežne NB+PC (občas wifina padla ale ne neustále ako teraz...). Na tom NB sa pripojím na stránku potom na ďalšiu a proste hneď to aj vypadne. A často sa to nechce pripojiť znovu bez reštartovania internetu.

Takže z toho usudzujem, že ten problem bude pravdepodobne niekde v tom novom notebooku, kedže to je jediná vec, čo sa zmenila... alebo nie?
Dá sa to nejako nastaviť alebo niečo? V čom to môže byť? Poraďte mi niekto prosím.

Ďakujem.
bodliak
02.11.12,18:52
Na wifine bude v administracii stranka (zoznam) pripojených klientov (PC, ntb, atď).
zvyčajne je uvedená aj MAC adresa zariadenia.

Takže ako prvé by som pozrel tento zoznam pripojených klientov. Musíte vidieť oba počítače.
Za druhé by som dočasne vypol filtrovania MAC adries, šifrovanie (WEP, WPA).
Za tretie skontrolovať PC a NTB, či majú automatické priradenie IP cez DHCP a či na routri má DHCP dostatočný interval (ale snáď má).
Za štvrté overiť, že využívate len jednu normu (b/g/n), prípadne skúsiť zmeniť kanál.
kenny135
03.11.12,20:01
:confused: fuha... ďakujem Vám za odpoveď ale niektorým veciam veľmi nerozumiem... A to som si myslel, že PC mi je celkom blízky tvor.
Takže úplne od začiatku.. ako sa môžem dostať do tej administracie wifi? To najdem niekde cez ovládací panel alebo... ? Ospravedlňujem sa ale čo sa týka wifi nemám s tým skúsenosti nastavoval mi to pred pár rokmi kamarat. Ak by som vedel v ktorých tabuľkách to treba pozriet to by som už snad zvládal.
misoft
03.11.12,21:00
Cez internetový prehliadač zadáš 192.168.1.1 (alebo ako to máš v návode k routeru podľa typu a značky) a v menu routera musíš hľadať
DHCP server a v ňom listing pripojených strojov podľa MAC adries, vo WLAN kontrola nastavenia kanála. Asi tak, ale to je len orientačne - presnejšie podľa konkrétneho routera. A pripojiť sa na router káblom pri kontrole a nastavovaní.