miro131
02.11.12,22:05
Podarilo sa mi vydražiť rodinný dom, no bývalý vlastník podal žalobu o neplatnosti dražby. Bol už aj určený termín súdu no podal odklad kvôli chorobe. No pravda je taká že sa snaží čo najviac naťahovať čas pretože zrejme nemá kde bývať.Už som aj zapísaný v katastri ako vlastník no je tam poznámka že bývalí majiteľ sa proti dražbe odvolal. Aké sú moje práva ? Môžem na súd podať návrh aby bývalí vlastník platil úroky z nemalej sumy ktorú som dal za nehnuteľnosť ? Ako dlho tento súdny spor môže trvať, v prípade že sa bývalí vlastník bude odvolávať na choroby, zaujatosť súdu a neviem čo ešte ?
Máte s takýmto alebo podobným prípadom niekto skúsenosti ? :mee:
Mária27
03.11.12,07:00
Vlastníkom si od príklepu. Ak sa nedokáže neplatnosť dražby, máš nárok na bezdôvodné obohatenie vo výške nájomného s úrokmi.
draik
03.11.12,07:42
Je tu toho popísaného dosť, stačí si prelistovať históriu. Preto v stručnosti - ak ste na súde, ktorý je čo i len trochu vyťažený a vlastník bude zdržiavať, máte to minimálne na rok. Potom príde na rad odvolanie... Ak sa Vám konanie bude zdať neúmerné dlhé, bude potrebné pristúpiť k nie celkom štandardným riešeniam. V každom prípade by som už teraz podal návrh na vypratanie, čo je ďalšie konanie, ktoré sa môže natiahnuť. Bolo by vhodné, aby ste si stavbu so svedkom pofotili aj zvnútra (najmä, ak pred dražbou vlastník neumožnil vstup znalcovi a posudok sa robil len na základe dostupných info) - aby sa aj Vám nestalo, že dom bude zrazu vybývaný.