Michal54321
03.11.12,09:42
Ahojte,

Chcem vykonavat obchodnu cinnost. Mam najdeneho vyrobcu, ktory mi doda tovar za vyborne ceny (platca DPH). Mam najdenych odberatelov, ktory by tovar kupili (platca DPH). Chcel by som sa Vas opytat, kolko trva momentalne registracia na DPH ? Je potrebne zlozit pre novu s.r.o. zabezpeku na dan 1000 euro ? Ked zacnem zakladat s.r.o. cku tak to bude trvat 3 tyzdne (asistovane zalozenie) a potom by som musel stihnut registraciu na DPH do tyzdna, je to realne ? Nejake tipy a triky, aby sa to podarilo tak rychlo ?

S pozdravom,
Michal
srska
03.11.12,09:05
blondy
03.11.12,09:13
Jednou s rýchlejších možností je kúpa "hotovej" sro ktorá by bola platcom DPH...
Založenie s.r.o. trvá cca 3-4 týždne + potom registrácia DPH trvá do 30 dní
Michal54321
03.11.12,09:23
To je pravda, ale porovnanie cien zalozenia s.r.o. a kupy platcu DPH je dost znacne.
srska
03.11.12,09:27
pozri sa na to takto: založ sro, 2 mesiace nakupuj+predávaj a v treťom sa registruj ako dobrovoľný platiteľ dph. dú doložíš nákup + predaj, prípadne zmluvy a nemajú dôvod ti to zamietnuť.
Michal54321
03.11.12,09:37
nakupuj + predavaj sa lahko povie, ale kto mi to kupi, ked mu to dam bez DPH nebudu si mat co odpocitat. Chcem predavat tovar firmam platcom DPH, isto to nebudu chciet kupit odo mna ako neplatcu DPH ! A vyrobca tiez mi tam on nahodi dan a ja budem na nej stratovy.
KEJKA
03.11.12,18:00
nakupuj + predavaj sa lahko povie, ale kto mi to kupi, ked mu to dam bez DPH nebudu si mat co odpocitat. Chcem predavat tovar firmam platcom DPH, isto to nebudu chciet kupit odo mna ako neplatcu DPH ! A vyrobca tiez mi tam on nahodi dan a ja budem na nej stratovy.nedá sa nič robiť. Mohol si sro založiť dávnejšie, už ked si mal takýto podnikateľský zámer. SRO sa dá založiť za 2 týždne, ale nikto ti to nezaručí, je to môj osobný rekord, ale viem aj o lepších. DU by teoreticky nemuseli dnes robiť prieťahy, kedže majú možnosť pýtať zábezpeku. Ak im predložíš zmluvu s výrobcom, minimálne rámcovú zmluvu s odberateľom, mohli by ťa registrovať do 7 dní, možno aj skôr. Zábezpeku im sám ponúkni, bude to pôsobiť podľa mňa seriozne.
Druhá možnosť je, založiť sro, ale začať predávať cez inú firmu. Napr. ked ja mám sro, som platiteľ DPH a mám v predmete aj nákup a predaj tovaru, vieme sa dohodnúť. Ja získam obrat, nepotrebujem ani províziu, môžeš v tejto oblasti vystupovať ako zástupca pre marketing, môžeš založiť osobitný účet, aby si mal svojich klientov pod palcom a svoje peniaze k dispozícii...... a ked sa ti podarí sro registrovať za platiteľa DPH, ďalej budeš pokračovať v tejto činnosti sám v rámci svojej sro.
to len ako príklad najrýchlejšieho riešenia.
Michal54321
04.11.12,09:25
Ďakujem budem o tom uvažovať, ešte to skúsim sám povybavovať, ak to nestihnem tak to asi takto spravím.