michaelson
03.11.12,10:00
Ahojte, len tak pre diskusiu....
daju sa nejako vyuzit pozemky v malej dedinke okolo ktorej je les a chodia tam tak 3-4autobusy denne ? :D
Islo by cca o par rozkuskovanych pozemokov, napr 900m^2 , 400m^2 ... atd...
Dajte prosim Vas nejaky kreativny napad ako to vyuzit na podnikanie... :)))
Dáša_
03.11.12,09:12
chovanie sliepok na voľno :)

Ale to zatiaľ nie je veľmi výnosný biznis, to skôr pre potrebu "širokej" rodiny
srska
03.11.12,09:21
chovanie sliepok na voľno :)

Ale to zatiaľ nie je veľmi výnosný biznis, to skôr pre potrebu "širokej" rodinyprečo nie? predať aj s denným online záznamom ako sa kvalitne stravovali:)
hubatá
03.11.12,09:53
Myslím že takýto problém máme všetci: dala som návrh na www.diskusia.katasternehnutelnosti.sk pod názvom Výmenná burza pozemkov aby sme si navzájom povymieňali pozemky my občania v jednotlivých dedinách pretože pozemkové úpravy sú pre malé dediny v nedohľadne.
Viedlo ma k tomu to, že väčšina z nás vlastní malé výmery rolí, pasienkov alebo lesa a aj to na rôznych miestach v katastri. Pritom ale v tej dedine už nikto nebýva a potreboval by ich vymeniť napr. v inom meste (aj keď za menšiu výmeru, iný druh, alebo bonitu), t.j. tam kde by pôdu lepšie zúžitkoval, mohol by ju obrábať.
Zatiaľ sa mi neprihlásil nikto, hoci si myslím že cez email by to bolo rýchlo, lacno a k spokojnosti oboch strán. Samozrejme že by sa po dohode všetko zrealizovalo v rámci zákona na príslušnej Správe katastra.

Ja by som napríklad vymenila takto pozemky na Záhorí za iné, bližšie k môjmu bydlisku aj keď v menšej výmere.

Kto by mal záujem o takúto burzu pozemkov?
Ajk&
04.11.12,06:15
Michaelson, Hubatá,
v akej lokalite máte tie pozemky? Ja mám v okrese Malacky
michaelson
04.11.12,16:52
cca 20km vychodne od Trencina a cca 20km severne od banoviec
hubatá
07.11.12,03:56
Má niekto záujem zlúčiť si pozemky nachádzajúce sa v lokalitách:
Trenčín,
Bánovce n/Bebravou,
Malacky,
Záhorie (Sološnica, Studienka)?