Andrej88
03.11.12,10:08
Ahojte , chcel by som mame na vianoce urobit par vypalenych CD-ciek. Na nete som cital o Francuzovi co dostal pokutu za stahovanie. Ako to vlastne je?
Charon
03.11.12,09:29
Vieš, žiješ na Slovensku a keď dôjde na lámanie chleba všetko záleží na našej justícii. Každý paragraf sa vysvetľuje inak a po svojom a všetko dopadne tak, ako budeš sympatický sudcovi. Jeden za TEN istý čin dostane niekoľko rokov, inému je to zamietnuté a nepokračuje sa v trestnom stíhaní, iný vyviazne so smiešnou pokutou a iný, vďaka procedurálnej chyba (napr. dátumovka nie je v tvare deň. mesiac.rok ale v tvare rok.deň.mesiac a vďaka tejto procedurálnej chybe je všetko zastavené. Pozn. toto je sarkazmus)

Ale vraví sa, že ak sťahuješ pre vlastnú potrebu a nezdieľaš to ďalej (torrent) tak je to legálne, resp. nie je to nelegálne. Iba ak by nebolo (ako vravia právnici).
KoxXxo
03.11.12,09:52
A ako by sa k tým CD dostali?
hubatá
03.11.12,10:18
Už len by sa niekto našiel čo by ho udal ........
KoxXxo
03.11.12,10:41
Hádam nie mama?
kergulaan
03.11.12,11:36
Ja som sa uz viac krat stahoval a pokutu mi za to nikto nedal.
nunenko
03.11.12,11:39
Ahojte , chcel by som mame na vianoce urobit par vypalenych CD-ciek. Na nete som cital o Francuzovi co dostal pokutu za stahovanie. Ako to vlastne je?
Chceš sťahovať, alebo vypaľovať? Alebo oboje? A čo tak mame naspievať vlastnú pesničku, alebo nakresliť obrázok?
Ty sa báť nemusíš, ešte nie si trestoprávne zodpovedný, až od štrnásť, za teba si to vypije mama.
aj boh povedal čosi ako milujte sa a množte si, respektíve v desatoro nebolo nenapáliš.
Andrej88
04.11.12,12:54
Ako vies kolko mam rokov? Ci to bol vtip?
Andrej88
04.11.12,12:57
No bolo tu nieco aj o ACTA a tak. Niekde som cital, ze aj cez naistalovany subor ( mozno aj banalny) vas mozu sledovat a podla toho aj ulozit pokutu ak stahujete hudbu alebo filmy. Preto sa pytam.

No a k dalsej otazke: Aj stiahnut a nasledne ulozit na CD disk. Cize svojim sposobom vypalit. A pre vlastnu potrebu. Nejdem to sirit "dalej".
marjankaj
04.11.12,13:03
Chceš sťahovať, alebo vypaľovať? Alebo oboje? A čo tak mame naspievať vlastnú pesničku, alebo nakresliť obrázok?
Ty sa báť nemusíš, ešte nie si trestoprávne zodpovedný, až od štrnásť, za teba si to vypije mama.
aj boh povedal čosi ako milujte sa a množte si, respektíve v desatoro nebolo nenapáliš.
No ale zase treba SOZE zaplatiť. A dopredu.
Alebo to už neplatí, keď Repčík tam už nie je? Nasledovníci si nechú prilepšiť na plate?:---
misoft
04.11.12,14:35
Andrej88 - nerieš - stiahni, napáľ a basta. Po takýchto "malých rybkách" SOZA a ani BSA nepôjde - a najmä, keď si za IP providera.

Nech má tvoja mama radosť z hudby.
kilohrasku
04.11.12,23:29
ono v praxi to je vacsinou tak ze kazdy stahuje vsetko :) a nikto z toho nic nema, pravidla platia pre kazdeho ale teraz by nas trebalo pozatvarat vsetkych lebo kazdy ma daco nelegalne stiahnute ci uz len nieaky obrazoks autorskymi pravami ... treba si uvedomit ze ked stahujes torrent tak ho v tom istom case aj dalej zdielas takze nestahujes ale ja poskytujes.
mylslimz e mozem povedat to zevacsinou sa tieto pravidla os tahovani dodrziavaju stritne len vo firmach, ziadny piratsky softwer ani nic :)
Andrej88
06.11.12,07:43
Viem , ze mam Google , ale co to znamena? IP Provider?
misoft
06.11.12,16:18
IP provider - IP = adresa počítača (čosi ako číslo telefónu ale u počítača), provider = ten čo ti internet poskytuje (zapojil).
lstulajter
09.11.12,21:20
Stahovanie pre vlastnu potrebu je legalne (mame to zaplatene v cene CD-ciek, napalovaciek atd.), nelegalne je zdielanie, rozmnozovanie (zvlast na predaj), prelamovanie ochran.

Malicko sa o tom pise tu: http://dolezite.sk/Pravnik_Stahovanie_filmov_je_legalne_torrenty_uz_n ie__31.html