kuzmin
03.11.12,12:02
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ako by sa dal vybaviť účet v banke na ktorý budú poukazované platby zo zahraničia a iba výživné a rodinné prídavky bez toho aby ho mohol zablokovať exekútor. Bývalý manžel je totiž v zahraničí, a doteraz posielal výživné dcére na účet a vyžaduje aby som si urobila účet ja. Poberám invalidný dôchodok, ale ten si chodím preberať na poštu, je to smiešna suma, to znamená, že z toho by sa exekútorovi neoplatilo stiahnuť nič, nie som vlastníkom už žiadnej nehnuteľnosti a predsa mi po bývalom manželovi zostali dlhy, ktoré ja už odmietam platiť. Preto mám obavy z toho že ak založím účet na svoje meno, tak mi ho exekútor zablokuje a nedostanem sa k peniazom. Môj ex si bral hypotéku a kedže mal vysoký príjem potvrdený z anglicka a ja som v tom čase bola tehotná, nepotrebovali v banke žiadne potvrdenie odo mňa, len že som jeho manželka. Hypotéku prestal platiť, dom prepadol v prospech banky a určite tam zostala nejaká pohľadávka. Mňa by len zaujímalo, či sa dá vytvoriť v banke účet bez možnosti zablokovania, keďže tam budú poukazované len peniaze pre deti.
olpi
03.11.12,20:57
to zrejme mozne nebude
misoft
03.11.12,21:03
Peniaze na deti si daj preposielať do ruky a vyberať na pošte.