K.A.T.K.A
23.02.06,19:50
Dobrý deň.
Prosím Vás, ako si mám v Alfe pridať do záväzkov mzdy, odvody ....
ďakujem

Na základe akého dokladu?
Zita5
23.02.06,18:55
Dobrý deň.
Prosím Vás, ako si mám v Alfe pridať do záväzkov mzdy, odvody ....
ďakujem


V Alfe pôjdeš do záväzkov , kde vľavo máš okienko , tam si vyberieš s ponuky "mzdy" a vypíšeš všetko podľa predpisu políčok .Na záver zaklikneš uložiť do záväzkov "OK" .Takto postupuješ aj pri fondoch .

Pokiaľ budeš vyplácať mzdy tak vo výdavkovom alebo bankovom doklade si cez F7 vyberieš sumu zo záväzkov a zaúčtuješ v peňažnom denníku.Zároveň tvojim odkliknutím sa Ti odpíše suma aj zo záväzkov .
K.A.T.K.A
23.02.06,19:06
V Alfe pôjdeš do záväzkov , kde vľavo máš okienko , tam si vyberieš s ponuky "mzdy" a vypíšeš všetko podľa predpisu políčok .Na záver zaklikneš uložiť do záväzkov "OK" .Takto postupuješ aj pri fondoch .

Pokiaľ budeš vyplácať mzdy tak vo výdavkovom alebo bankovom doklade si cez F7 vyberieš sumu zo záväzkov a zaúčtuješ v peňažnom denníku.Zároveň tvojim odkliknutím sa Ti odpíše suma aj zo záväzkov .
Nevidím v záväzkoch ponuku "mzdy".....
neviem prečo... či sa nerozumieme alebo...
Maya1
23.02.06,19:08
Nevidím v záväzkoch ponuku "mzdy".....
neviem prečo... či sa nerozumieme alebo...
evidencia -- záväzok -- pridaj nový záväzok -- typ dokladu --mzdový záväzok OK?
Zita5
23.02.06,19:10
Nevidím v záväzkoch ponuku "mzdy".....
neviem prečo... či sa nerozumieme alebo...

Ja Ťa veľmi dobre rozumiem , ale teraz momentálne som doma a nemám pri sebe SW , píšem podľa pamäti . To okienko obsahuje výber pri zapisovaní záväzku napr: DF tuzemsko,zahraničné, mzdy , odvody do fondov, priame dane , nepriame dane a podobne .Pevne verím ,že ma kolega Manuál doplní .;)
K.A.T.K.A
23.02.06,19:11
aha.... už rozumiem...
a dať tam odvody celé, aj to čo platí zamestnávateľ, aj to čo zamestnanec?
Maya1
23.02.06,19:15
aha.... už rozumiem...
a dať tam odvody celé, aj to čo platí zamestnávateľ, aj to čo zamestnanec?
zamestnávateľ - poistné
zamestnanec - mzdy
Manual
23.02.06,19:16
aha.... už rozumiem...
a dať tam odvody celé, aj to čo platí zamestnávateľ, aj to čo zamestnanec?
Katka a nerobíš mzdy v Olympe ? Ak áno, tak sa ti mzda s odvodmi aj s daňou vyexportuje do alfy a hneď ich máš nahraté v záväzkoch a potom ich už len uhrádzaš.:)
Peterka
24.02.06,11:18
Katka a nerobíš mzdy v Olympe ? Ak áno, tak sa ti mzda s odvodmi aj s daňou vyexportuje do alfy a hneď ich máš nahraté v záväzkoch a potom ich už len uhrádzaš.:)
JA robím, exportujem ale odvod do poisťovní dá do jedného záväzku (platba zamestnávateľa a aj za zamestnanca), čo mám urobiť aby boli rozdelené (za zamestnanca=mzda)
Manual
24.02.06,11:35
JA robím, exportujem ale odvod do poisťovní dá do jedného záväzku (platba zamestnávateľa a aj za zamestnanca), čo mám urobiť aby boli rozdelené (za zamestnanca=mzda)
Olymp to exportuje ako celok za ZP a za SP, s tý nič neurobíš. Pri úhrade v Alfe ten záväzok uhradíš na 2x, raz do mzdy a potom do fondov. Úhradu na ZP ako aj na SP robíš stejne jednou sumou a na BV si napíšem kolko je za zamestnanca a kolko platí zamestnávateľ a podľa toho uhrádzam záväzok.
Pekný deň...:)
Zuzana Boháčová
10.02.08,10:21
ahojte
sa si musím vynechať miesto na mzdy,lebo mi ešte nedodali podklady za mzdy,inak mám všetko,tak idem účtovať
koľko si prosím mám nechať miesta na mzdy?
SP-organizácia,zamestnavec
ZP-organ,zamestn.
DAň
mzdy
6 voľných riadkov bude ok?:cool:
ďakujem moc
Zuzana Boháčová
10.02.08,11:06
ahojte
sa si musím vynechať miesto na mzdy,lebo mi ešte nedodali podklady za mzdy,inak mám všetko,tak idem účtovať
koľko si prosím mám nechať miesta na mzdy?
SP-organizácia,zamestnavec
ZP-organ,zamestn.
DAň
mzdy
6 voľných riadkov bude ok?:cool:
ďakujem moc

posúvam ďalej
DanielaSL
10.02.08,11:34
Nerozumiem, aké voľné riadky si chceš nechávať?
Zuzana Boháčová
10.02.08,11:48
voľné riadky v knihe záväzkov..
neviem,koľko miesta si tam mám nechať na zaúčtovanie miezd.. alebo to ide všetko jedným zápisom?
ako ale potom rozpíšem koľko organizácia,zamestnanec, ZP,SP,daň:confused:
DanielaSL
10.02.08,12:24
Žiadne voľné riadky nemusíš nechávať...jednoducho si zadávaj záväzky, po urobení výplat si urob export..ak ich robíš v Olympe a keď nie, tak ručne zadáš a potom si ich daj podľa dátumu zoradiť.Nemám tu program..ale niekde sa to tam určite dá.... Do záväzkov ide na poistnom len jedna suma..nerozčleňuješ zamestnanec, organizácia. Až pri účtovaní v denníku si sumu rozčleníš.
Zuzana Boháčová
10.02.08,12:37
Žiadne voľné riadky nemusíš nechávať...jednoducho si zadávaj záväzky, po urobení výplat si urob export..ak ich robíš v Olympe a keď nie, tak ručne zadáš a potom si ich daj podľa dátumu zoradiť.Nemám tu program..ale niekde sa to tam určite dá.... Do záväzkov ide na poistnom len jedna suma..nerozčleňuješ zamestnanec, organizácia. Až pri účtovaní v denníku si sumu rozčleníš.


aháááá:o
a do záväzkov si dám jednu sumu-súčet hrubé mzdy + odvody zamestnávateľa,áno?
ďakujem
DanielaSL
10.02.08,12:42
Nie tak..jeden záväzok ide mzda... čistá, druhý záväzok sú odvody do SP, tretí záväzok odvody do ZP, štvrtý záväzok preddavková daň. V čom robíš mzdy?
Zuzana Boháčová
10.02.08,12:57
Nie tak..jeden záväzok ide mzda... čistá, druhý záväzok sú odvody do SP, tretí záväzok odvody do ZP, štvrtý záväzok preddavková daň. V čom robíš mzdy?

tejto firme mzdy nerobím..
to im robí ich mzdárka,ktorá to má bud.týždeň zosumarizovať a poslať mi..

dik,už sa z toho trošku vymotávam vďaka tebe:)
Zuzana Boháčová
16.02.08,14:37
no a keď si nahadzujem do záväzkov mzdy-partnera si nevyberám alebo začiarknem zamestnanec-tam si nahodím čistú mzdu?na každého zamestnanca čistú mzdu samostatne?alebo môže byť aj mesačný súhrn?

potom Sociálna poisťovňa (partner) - dám odvody aj zamestnávateľove aj zamestnancove spolu
ďalší partner Všeobecná zdravotná poisťovňa - odvody zamestnávateľ +zamestnanec
partner Daňový úrad-daň celkom

mám to prosím správne?ďakujem
Zuzana Boháčová
16.02.08,16:19
no a keď si nahadzujem do záväzkov mzdy-partnera si nevyberám alebo začiarknem zamestnanec-tam si nahodím čistú mzdu?na každého zamestnanca čistú mzdu samostatne?alebo môže byť aj mesačný súhrn?

potom Sociálna poisťovňa (partner) - dám odvody aj zamestnávateľove aj zamestnancove spolu
ďalší partner Všeobecná zdravotná poisťovňa - odvody zamestnávateľ +zamestnanec
partner Daňový úrad-daň celkom

mám to prosím správne?ďakujem

posúvam ďalej
Manual
16.02.08,17:21
no a keď si nahadzujem do záväzkov mzdy-partnera si nevyberám alebo začiarknem zamestnanec-tam si nahodím čistú mzdu?na každého zamestnanca čistú mzdu samostatne?alebo môže byť aj mesačný súhrn? mesačný súhrn

potom Sociálna poisťovňa (partner) - dám odvody aj zamestnávateľove aj zamestnancove spolu ano spolu, ale pri rozúčtovávaní budeš záväzok uhrádzať na 2x, raz do mzdy = zamestnancove odvody a raz do fondov = zamestnávateľove odvody tj pre správne začlenenie do výkazov
ďalší partner Všeobecná zdravotná poisťovňa - odvody zamestnávateľ +zamestnanec tiež spolu dtto ako v SP
partner Daňový úrad-daň celkom spolu

mám to prosím správne?ďakujem
Odpoveď v texte
Zuzana Boháčová
23.02.08,10:06
prosím Vás poraďáci,
a účtujete si do záväzkov aj daňový bonus?mínusom? (teda mám na mysli daň mínus daň. bonus,ke´d vyjde daň.bonus vyšší ako daň.)
keď je vyplatený z daň.úradu tak dávate úhradu záväzku mínusového?
alebo zaúčtovať do pohľadávok??
ďakujem moc
Manual
23.02.08,10:25
prosím Vás poraďáci,
a účtujete si do záväzkov aj daňový bonus?mínusom? (teda mám na mysli daň mínus daň. bonus,ke´d vyjde daň.bonus vyšší ako daň.)
keď je vyplatený z daň.úradu tak dávate úhradu záväzku mínusového?
alebo zaúčtovať do pohľadávok??
ďakujem moc
Ano, dávam to do záväzkov mínusom, aby sa dodržalo druhové členenie.
tinaM
23.02.08,10:41
Ak pracuješ aj s Olympom /mzdy od Krosu/, tak si dáš export do Alfy, potom vojdeš do Alfy a dáš si import.
Zapíše sa Ti všetko samo. Akurát aj ten bonus napíše plusom, tak si ho treba opraviť na mínus.
Zuzana Boháčová
23.02.08,10:43
dik mom poraďáci
krásny vikendik Vam prajem:)
Zuzana Boháčová
23.02.08,11:01
ešte otázočka
prosím Vás,a zrážková daň (zo záv.činnosti) sa môže započítať s daň.bonusom??
dik moc
Zuzana Boháčová
23.02.08,17:01
ešte otázočka
prosím Vás,a zrážková daň (zo záv.činnosti) sa môže započítať s daň.bonusom??
dik moc

posúvam ďalej
Zuzana Boháčová
24.02.08,05:35
prosím Vás,a zrážková daň (zo záv.činnosti) sa môže započítať s daň.bonusom??
dik moc

posúvam ďalej