Maňuša
04.11.12,17:42
Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi - skenujem dokument a stále mi vychádza obrázok, neviem nastaviť,-názov súboru ---, formát súboru ( bmp,jpg,pdf), rozlíšenie... Keď chcem dopísať text, stále mi po kliknutí pravým tlačídlom upraviť vyhadzuje jpg skicár, poprípade bmp, pdf. Chcem ten dokument preskenovať, dopísať, uložiť na pracovnú plochu a odoslať... Poradí mi niekto ?
Maňuša
05.11.12,12:37
Nikto mi neporadí ?.....
sthruska
05.11.12,13:04
Ja osobne neviem čo chceš. Pre mňa je to popísané zmätočne.

// Chcem ten dokument preskenovať, dopísať,

Ako to skenuješ?
Ak ho chceš mať v upraviteľnej podobe, tak musíš použiť nejaký OCR program.
Ináč budeš mať Tebou spomínané bmp, jpg či pdf. Prvé dva sú obrázky a tam nič neurobíš. V treťom prípade potrebuješ opäť samostatný program, ktorý dokáže editovať súbor pdf.
newmi
05.11.12,14:32
ja len dodam ze aj ked to bude mat v pdf, nemusi to ist editovat lebo to bude ako pdf obrazok, cize v tomto pripade treba ten OCR program. Ale tie hlavne pri slovenskych znakom nie su zrovna uspesne.
nunenko
05.11.12,14:52
...a ja dodám, že keď budeš mať aj OCR pdf a aj Acrobat aj tak to nebude jednoduché, treba to vedieť daj sem scan a ja ti sem hodím text
vlado 33
05.11.12,14:57
...a ja dodám, že keď budeš mať aj JPG alebo všetky spomínane formáty, daj sem scan a ja ti sem hodím text
taiko
05.11.12,14:57
Obavam sa, ze to co chces urobit nepojde tak lahko. Scanner zo svojej podstaty vyraba obrazky no a tie v textovom editore nezeditujes. Obavam sa ze naozaj budes musiet pouzit nejaky OCR (Optical character recognition). To je software (casto sucastou nejakej inej aplikacie) ktory premiena scanovany obrazok na editovatelny text. Skus to oskenovat do pdf a potom v Adobe Acrobate ( pozor, nejedna sa o Acorbat Reader) spustit OCR. Vysledok mozes skopirovat do Wordu a potom editovat. Nemusi sa to ale podarit. Zavisi to od toho, co povodny dokument obsahuje (ci su tam napr aj ine obrazky, grafiky a ine objecty) a ako kvalitne vie adobe Acrobat robit OCR. Ale skusit mozes. Ak sa jedna iba o text, tak by to malo ist.
Ak nie nuz potom treba skusit iny OCR program, ako spominlai dobri ludia nado mnou, alebo subor rucne prepisat.
Maňuša
05.11.12,16:22
Ďakujem za ochotu poradiť. Škoda,že to neviem urobiť...
Maňuša
05.11.12,16:26
Obavam sa, ze to co chces urobit nepojde tak lahko. Scanner zo svojej podstaty vyraba obrazky no a tie v textovom editore nezeditujes. Obavam sa ze naozaj budes musiet pouzit nejaky OCR (Optical character recognition). To je software (casto sucastou nejakej inej aplikacie) ktory premiena scanovany obrazok na editovatelny text. Skus to oskenovat do pdf a potom v Adobe Acrobate ( pozor, nejedna sa o Acorbat Reader) spustit OCR. Vysledok mozes skopirovat do Wordu a potom editovat. Nemusi sa to ale podarit. Zavisi to od toho, co povodny dokument obsahuje (ci su tam napr aj ine obrazky, grafiky a ine objecty) a ako kvalitne vie adobe Acrobat robit OCR. Ale skusit mozes. Ak sa jedna iba o text, tak by to malo ist.
Ak nie nuz potom treba skusit iny OCR program, ako spominlai dobri ludia nado mnou, alebo subor rucne prepisat.

Nerozumiem ako mám spustiť OCR, keď to preskenujem do pdf a potom v Adobe Acrobate mám spustiť OCR...
2weird2die
05.11.12,16:28
tak to treba ručne prepísať (ak to nemá väčší rozsah)
nunenko
05.11.12,16:32
sthruska
06.11.12,06:35
Ak to nie je veľké, tak mi to pošli - aj v pdf.
sthruska
07.11.12,09:34
sthruska zvináč post.sk