romanatv
04.11.12,19:03
ahojte potrebovala by som info ci je mozne do mojej s. r. o . zamestnat zubara na TPP . dakujem za odpovede
srska
04.11.12,18:19
zamestnať ako čo?
marjankaj
04.11.12,18:23
Že by ako šoféra?:---
blavaciko
04.11.12,18:25
ahojte potrebovala by som info ci je mozne do mojej s. r. o . zamestnat zubara na TPP . dakujem za odpovede

ano, je, ale mal by splnat podmienky na vykon praxe
Mila123
04.11.12,18:31
ukážte mi jedného ukončeného stomatológa, ktorý by sa dal zamestnať takým spôsobom, že daná organizácia nemá na výkon činnosti oprávnenie, a on by musel svojim vzdelaním aj túto činnosť vykonávať (zastrešovať, robiť garanta)????? (pripúšťam možno nejaký skrachovaný- myslím tým nejaký trpiaci dg. F10 a obd.)
blavaciko
04.11.12,23:04
ukážte mi jedného ukončeného stomatológa, ktorý by sa dal zamestnať takým spôsobom, že daná organizácia nemá na výkon činnosti oprávnenie, a on by musel svojim vzdelaním aj túto činnosť vykonávať (zastrešovať, robiť garanta)????? (pripúšťam možno nejaký skrachovaný- myslím tým nejaký trpiaci dg. F10 a obd.)

teraz neviem ci to bola reakcia na mna, alebo nie, ale ak ano, tak ja nevravim o tom, ze by mal nedajboze vykonavat fukciu garanta v cudzej firme...

ale napriklad je mnoho lekarov (nie len stomatologov), ktori si zalozia sro a v nej sa nasledne zamestnaju a nasledne zamestnaju este kolegu, s ktorym sa potom napriklad v ambulancii striedaju (setria za najom, sestricku, elektrinu, vodu, uctovnictvo, atd atd...) ok, mozno nie mnoho, ale su taki...

v zasade je samozrejme mozne, ze pravnicka osoba zamestnava lekara, ved v nemocnici tiez nie su vsetci na vlastny "zivnostak" :)
BXLmiami
05.11.12,02:07
Najprv musíš mať zdravotnícke pracovisko,kompletne vybavené podľa predpisov ministerstva zdravotníctva a schválené všetkými inštutúciami a následne môžeš zamestnať zubára,ktorý musí byť na trvalý pracovný pomer a musí byť zároveň aj garantom pracoviska.Priprav sa na veľké výdavky.