matej37
05.11.12,13:33
Dozvedel som sa, že vrážať do ppc je zbytočné, lebo sa to nevráti. A do SEO tiež neviem, či do toho idem. Pomôžu len google reklamy?
Ericsoft
06.11.12,07:48
Polož si otázku, budeš vedieť konkurovať cenou veľkým predajcom ako alza, shark a podobne? Ak áno, tak to za to stojí, aj SEO, ale ak nie, tak aj keby si bol všade prvý čo nikdy nebudeš, lebo to by si potreboval slušnú návštevnosť a reklamu, ak budeš drahší pravdepodobne ťa obídu.. ale nikdy nevieš. :D
matej37
10.11.12,18:01
Takže nie
Dubak2000
10.11.12,19:35
tiez si myslim ze to moc nejde. Ale mozno by som si pozrel za akych podmienok funguje trebars heureka.sk (a podobne porovnavace). Dost ludi to pouziva a ak tam sa plati za realizovanu objednavku tak by to slo. Platit za klik by bol dost problem. nepodnikam v tejto oblasti, ale pokial viem marze su hodne nizke. A chce to mat dodavatela od ktoreho sa tovar nakupuje tak aby bol clovek lacnejsi ako velke obchody. Co neviem ci je realne. Ak je cena vyssia, nie je ziadna ina pridana hodnota tak nemam dovod kupovat od maleho obchodu.
Ale pocul som ze aspon v cechach bol distributor, ktory ponukal moznost si otvorit obchod, ktory on obhospodaroval a majitel eshopu v podstate len nastavil vysku provizie. Ale neviem ci to este funguje a ci je nieco podobne v SR.
lstulajter
11.11.12,09:45
Dozvedel som sa, že vrážať do ppc je zbytočné, lebo sa to nevráti. A do SEO tiež neviem, či do toho idem. Pomôžu len google reklamy?

Nebudem odpovedat na otazku z titulku, k tomu viem len vseobecne tolko, ze konkurencia je velka a presadia sa len schopni.

Ale k PPC. V pripade PPC reklamy, zvlast v Google Adwords, ide prave o to, aby sa tie peniaze vratili so ziskom. PPC reklama vo vyhladavaci Google nesluzi primarne na nejaku vseobecnu prezentaciu produktu, firmy alebo znacky, ale na priamu podporu predaja. A keby to nefungovalo, asi by na tom Google neotacal miliardy dolarov.
Takze urcite to vyznam ma, ked to robi niekto, kto tomu rozumie a vie, co robi. Internetova reklama je meratelna, t.j. da sa priebezne vyhodnocovat, ci prinasa zisk, alebo ju treba optimalizovat, aby ho prinasala. A zaroven je flexibilna, na rozdiel od billboardov alebo televiznych reklam ju mozno kedykolvek bez velkych nakladov upravit, pozastavit, znizit alebo zvysit rozpocet...

K tomu SEO: je to dlhodoba zalezitost a nie je lacna, takze najprv treba zhodnotit moznosti, aby ste neinvestovali do niecoho, co nebude mat ziadny efekt. Zvlast v oblastiach s vysokou konkurenciou sa mensia firma moze aj roztrhat, na prve stranky sa nikdy nedostane. V pripade PPC reklamy sa na prvu stranu prakticky zo dna na den moze dostat aj zacinajuca firma, samozrejme to treba robit s rozvahou, aby naklady neprevysili efekt.
Dubak2000
11.11.12,12:28
Ale k PPC. V pripade PPC reklamy, zvlast v Google Adwords, ide prave o to, aby sa tie peniaze vratili so ziskom. PPC reklama vo vyhladavaci Google nesluzi primarne na nejaku vseobecnu prezentaciu produktu, firmy alebo znacky, ale na priamu podporu predaja. A keby to nefungovalo, asi by na tom Google neotacal miliardy dolarov.

PPC reklama nemusi byt vzdy uspesna. privedie sice navstevnikov ale nie kazdy urobi nakup. pocet navstevnikov k poctu nakupov byva casto tak 100:2. A ak je provizia z predaja mala tak sa nemusi oplatit. pripadne ak je cena za klucove slovo prilis vysoka. Vseobecne stavat na PPC je dost rizikove, ak niekto vysponuje cenu za slovo vysoko tak sa to nemoze oplacat.
lstulajter
11.11.12,17:50
Ja som nepovedal, ze musibyt vzdy uspesna. :-) Casto ani nie je, ale to je spravidla vtedy, ked sa prilis setri na jej tvorbe a sprave a robi ju niekto, kto tomu nerozumie. Jednak treba mat prehlad v systeme AdWords (resp. Etarget) a poznat jeho moznosti, jednak treba poznat vlastnu ekonomiku a spravanie konkurencie a nebit sa zbytocne o prve priecky s tymi, co tam chcu byt za kazdu cenu. Ked chcu prerobit oni, je to ich problem, ja nemusim.

Samozrejme, uspesnost zavisi aj od kvality e-shopu a kvality ponuky. Ak je niekto podstatne drahsi ako konkurencia, alebo ma neprehladny e-shop, potom sa mu ta reklama naozaj neoplati.