katarinaX
05.11.12,17:32
Dobrý deň,
viem mi prosím niekto pomôcť alebo poradiť ako mám postupovať v
prípade neuznanej reklamácie topánok? Moja mama si kúpila topánky v čínskom
obchode. Mala ich obuté len jeden jediný krát a odpadol jej podpätok, no vlastne
ani neodpadol, ale úplne sa rozmrvil. Išla ich teda reklamovať a v obchode jej
majiteľ povedal, že na podpätky sa reklamácia nevzťahuje a ešte jej ,,doporučil,,
nech si topánku (ide o jednu) zanesie k obuvníkovi!!
Prosím, poraďte ak viete, myslela som, že reklamácia sa vzťahuje na celý výrobok,
v tomto prípade topánku.
DAKUJEM PEKNE ZA KAZDU RADU!!
S pozdravom Katarína
bubkoch
05.11.12,16:46
chod za cinanom, povedz mu len 2 slova: SOI a vyhostenie ... myslim ze pochopi a hned vytiahne peniaze :D
ked nie, hladaj v googli "vipotest"
misoft
05.11.12,16:53
Alebo ešte: daňový úrad, sociálna poisťovňa (odvody a dane), cudzinecká polícia (povolenie k pobytu), colná správa (preclenie tovaru), kriminálna polícia (podozrenie z drogovej činnosti), živnostenský úrad (živnosť) .

Asi by mu ani všetky spodky nestačili.
mareko
05.11.12,18:16
[QUOTE=katarinaX;2176801]Dobrý deň,
" ...myslela som, že reklamácia sa vzťahuje na celý výrobok,
v tomto prípade topánku...."
... a keby na jednu topánku! ale na celý pár topánok :-) ...aby ti ten ksi-ksi nechcel vymeniť, resp. zaplatiť iba jednu, keďže tá druhá je dobrá :-(
draik
05.11.12,19:34
Predpokladám, že topánky kúpila len nedávno. Top znamená, že obchodník môže zamietnuť reklamáciu len ma základe odborného posúdenia. Inak snáď si nemyslela, že z čínskeho obchodu to bude nejaká kvalita.
buchač
05.11.12,19:38
... to bude nejaká kvalita.

Ale šak pneumatiky ( aj keď už ojazdené ) ešte nejakú tú záťaž by mali vydržať ....
arizona
05.11.12,19:43
Snad 1.000.001 krat sem, na Poradu pridavam tento link :rolleyes: :
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9


AKO REKLAMOVAŤ

V prípade, že sa na výrobku vyskytne vada, ktorú ste nezavinili, doporučujeme ho reklamovať.
Zapamätajte si:
Partnerom pre vybavovanie reklamácie je vždy predajca, ten má konečné slovo pri rozhodovaní o vybavení reklamácie.
S výnimkou prípadov, keď je na vykonanie opravy určená iná osoba reklamáciu môžete uplatniť v ktorejkoľvek prevádzkárni, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na sortiment predávaného tovaru alebo poskytovaných služieb, prípadne aj na mieste, odkiaľ riadi svoj podnik
Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)
misoft
06.11.12,16:13
Inak snáď si nemyslela, že z čínskeho obchodu to bude nejaká kvalita.
No niekedy natrafíš na "nepodarok", ktorý i dva roky vydrží :D:D:D
mirka134
06.11.12,16:40
No Katka určite choď za ním a povedz mu nech ti vypíše reklamáciu v opačnom prípade že sa obrátiš na soi a uričte pochopí. Dokonca aj činania nechcu dávať 2 ročnu záruku ale tiež musia ti ju vziať pokial budeš na tom trvať a ohradiť sa soi - zo skúsenosti viem že sa zľaknú.
prajem vela šťastia